Vėliava visais laikais buvo puiki priemonė saviraiškai ir tapatumui nustatyti. Vėliavos tarnaudavo kaip orientyrai viduramžių mūšiuose, kaip žymimieji ženklai užimtoms pilims ir tvirtovėms. Piratų vėliavos, tuo tarpu, veikdavo kaip įspėjamasis ženklas taikiems keliautojams bei prekiniams laivams.
Tačiau ir šiais laikais vėliavų reikšmė yra didesnė nei mes galime pagalvoti iš pirmo žvilgsnio. Paprastai žmonės apie vėliavas susimąsto tik valstybinių švenčių metu, kuomet vėliavų iškėlimas yra privalomas. Vėliavas visuomet pamatysime aukščiausio lygio politiniuose renginiuose, oficialiose valstybinėse ceremonijose tokiose kaip inauguracijos, oficialūs valstybių vadovų susitikimai, valstybinės laidotuvės. Mūsų aplinkoje vėliavos mus lydi sporto varžybų metu – sirgaliai mėgsta naudoti dideles vėliavas ar mažytes vėliavėles, kurias galima patogiai nešioti rankoje net vaikams. Tokių susibūrimų metu vėliava kaip atpažinimo ir tapatumo simbolis vėl įgauna prasmę – juk įprasta burtis prie patinkančios komandos atributika pasipuošusių sirgalių. Neretai išvysime ir itin dideles, keleto metrų ilgio vėliavas, po kuriomis telpa keliasdešimt ar net keli šimtai sirgalių. Tai parodo, jog lojalumo komandai demonstravimas vėliavos pagalba yra net svarbesnis nei tam tikra rungtynių dalis, kurią sirgaliai praleidžia po vėliava negalėdami stebėti aikštelės. Tikro sporto fano namuose tokios vėliavos kabo gerai matomose namų vietose, tarsi trofėjai.
Džiugu kad pastaruoju metu per valstybines šventes ypač padaugėjo Lietuvos vėliavų, kurias gyventojai kabina nebe tik ant privačių namų, bet ir gyvenamųjų namų balkonuose, o ne retai pamatysime ir specialiai tam prie namų pastatytus stiebus vėliavos iškėlimui. Tokia vėliavos pakėlimo ceremonija tampa maža švente namo gyventojams ir gali tapti puikia tradicija. Nesuklysime sakydami, jog tokios ceremonijos ugdo jaunosios kartos pilietiškumą ir pagarbą savo valstybei bei jos valstybiniams ženklams. Nuo mažų dienų matydami valstybines vėliavas vaikai supranta, jog puoštis vėliava yra garbė ir šventė. Kai kuriose užsienio valstybėse vėliava yra gana dažna dekoro detalė. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos vėliava puikiai žinoma visame pasaulyje, nes yra plačiai naudojama ant drabužių, suvenyrų, įvairių daiktų. Toks platus vėliavos naudojimas parodo, jog Britanijos gyventojai itin gerbia ir didžiuojasi esą savo valstybės piliečiai, o turistai bei kiti Didžiosios Britanijos vėliavos atvaizdus nešiojantys žmonės padeda šią žinutę skleisti visame pasaulyje.
Galime pasimokyti iš tokio teigiamo pavyzdžio meilės savo valstybei ir jos simboliams. Lietuvos vėliava, simbolizuojanti saulę, derlingus Lietuvos laukus ir miškus bei didvyrių už Lietuvą pralietą kraują yra nuostabus, kiekvienam lietuviui svarbus simbolis, keliantis patriotinius jausmus. Todėl nebijokime iškelti Lietuvos valstybės vėliavos ne tik valstybinių švenčių metu, bet ir kasdien.