Laisvalaikis

Tapyba mūsų gyvenime

Tapyba

Nuo pat seniausių laikų menas žmonių gyvenime užėmė labai didelę dalį. Vieniems tai susiję su religija, kitiems su mokslu, o dar kitiems tai tik laisvalaikis ar vidinių išgyvenimų perteikimas. Viena iš populiariausių meno šakų yra tapyba.

Su tapyba, jos darbais susiduriame kiekvieną dieną, ar tai būtų meno galerijos, ar tai mūsų darbe sienos papuoštos nutapytais paveikslais, o galbūt pas mus namuose kabo drobė rėmeliuose ant sienos. Tapyba visur ir ji niekur neišnyks. Pirmieji tapytojai jau buvo prieš 30 tūkstančių metų. Visi nutapyti kūriniai atpažįstami pagal spalvų spektrus, derinius ant drobės ar kito paviršiaus. Spalvos, kuriomis tapoma, perteikia tam tikrus jausmus. Psichologai yra nustatę, kad tam tikri nutapyti paveikslai turi gydomąjį poveikį, žmogus į juos žiūrėdamas gali nusiraminti, atsipalaiduoti ir pamiršti visas problemas. Iš pradžių mokslininkai manė, kad pirmieji žmonės urvuose tapė dėl pramogos, tačiau iš tiesų pirmieji žmonės piešiniais bandė privilioti laukinius gyvūnus, tai buvo tarsi ritualas ar burtai. Tapyboje spalvos turi labai didelę reikšmę, o kai kuriose kultūrose spalvų reikšmės visiškai skirtingos. Pavyzdžiu, vakaruose juoda spalva susijusi su gedulu, o rytuose priešingai, balta spalva susijusi su gedulu. Kai kurie teoretikai, rašytojai ir mokslininkai parašė nemažai knygų apie spalvų teoriją, kuriose aprašomos gydomosios ir kenkiančios spalvų savybės. Šiuolaikiniai menininkai ne tik spalvas naudoja tapybai, bet ir smėlį, cementą, šiaudus ar net medieną. Taip pat populiarėja menas kompiuterinėmis programomis, su kuriomis tapoma ant drobės pasitelkiant žinomas nuotraukų koregavimo programas. Tačiau grįžtant prie tradicinės tapybos, galima teigti, jog klasikinė tapyba yra tikrasis meniškumas. Tapyba gali būti akvarele, aliejinė tapyba, guašas, pastelė ir tempera.

Taigi, tapyba (https://arunaszilys.lt/) apima istoriją, religiją ir meną. Pirmieji žmonės spalvas ir iš jų nupieštas formas naudojo tarsi burtus, kad aplankytų sėkmė medžioklėje ar kare. Šiandien tapyba apima žmonių psichologiją ir kitus vidinius jausmus. Taip pat daliai žmonių tapyba tarsi verslas, jie tapo tam, kad užsidirbtų, iš to gyventų.