Prekės ir paslaugos

Skyrybos – sunkus, bet įveikiamas gyvenimo etapas

Skyrybos gali būti labai sunkios – ir visiškai nesvarbu, kokia bebūtų skyrybų priežastis. Tai gali apversti jūsų pasaulį aukštyn kojomis ir apsunkinti kasdienybę bei produktyvumą. Tačiau yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad įveiktumėte šį sunkų laikotarpį. Pripažinkite, kad yra gerai jausti skirtingus jausmus. Normalu jausti liūdesį, pyktį, išsekimą, nusivylimą ir sumišimą – ir šie jausmai gali būti intensyvūs. Taip pat galite jausti nerimą dėl ateities. Sutikite, kad tokios reakcijos laikui bėgant susilpnės. Net jei santuoka buvo nevykusi, žengti į nežinią yra baugu.

  • Suteikite sau pertrauką.Leiskite sau kurį laiką jaustis ir veikti ne pačiu efektyviausiu lygiu. Gali būti, kad kurį laiką negalėsite būti tokie produktyvūs darbe ar rūpintis kitais taip, kaip esate įpratę. Niekas nėra „geležinis“ – skirkite laiko pasveikti, persigrupuoti ir atgauti jėgas.
  • Nebūkite vieni.Dalijimasis savo jausmais su draugais ir šeima gali padėti išgyventi šį sudėtingą laikotarpį. Apsvarstykite galimybę prisijungti prie paramos grupės, kurioje galėtumėte pasikalbėti su kitais panašioje situacijoje esančiais žmonėmis. Izoliacija gali padidinti jūsų streso lygį, sumažinti koncentraciją, trukdyti darbui, santykiams ir bendrai sveikatai. Nebijokite kreiptis pagalbos iš išorės, jei jums jos reikia.
  • Rūpinkitės savimi emociškai ir fiziškai. Būkite geri sau ir savo kūnui. Skirkite laiko mankštai, gerai maitinkitės ir atsipalaiduokite. Kiek įmanoma laikykitės įprastos rutinos. Stenkitės vengti priimti svarbius sprendimus ar keisti gyvenimo planus. Nevartokite alkoholio, narkotikų ar cigarečių kaip būdo susidoroti su sunkumais, nes tai tik sukelia dar daugiau problemų.
  • Venkite kovos dėl valdžios ir ginčų su sutuoktiniu ar buvusiu sutuoktiniu. Jei diskusija pradeda virsti kivirču, ramiai pasiūlykite abiem pabandyti pasikalbėti vėliau ir arba išeikite, arba padėkite ragelį.
  • Skirkite laiko savo interesams pažinti. Atkurkite ryšį su dalykais, kuriuos mėgstate daryti atskirai nuo sutuoktinio. Ar visada norėjote užsiimti tapyba arba žaisti krepšinio komandoje? Užsirašykite į užsiėmimus, skirkite laiko savo pomėgiams, savanoriaukite, skirkite laiko džiaugtis gyvenimu ir susirasti naujų draugų.
  • Mąstykite pozityviai.Lengviau pasakyti nei padaryti, tiesa? Viskas gali būti kitaip, bet jei rasite naujų veiklų ir draugų bei vadovaudamiesi pagrįstais lūkesčiais, pereinamasis laikotarpis bus lengvesnis. Būkite lankstūs. Jei turite vaikų, šeimos tradicijos vis dar bus svarbios, tačiau kai kurias iš jų gali tekti pakoreguoti. Padėkite kurti naują šeimos veiklą.

Gyvenimas grįš į įprastas vėžes, nors „įprastas“ gali būti kitoks, nei tikėjotės iš pradžių. Tačiau galite būti tikri, kad laikui bėgant prisitaikysite prie naujų aplinkybių, kurios jums galiausiai taps visiškai įprastos.