Namai

Šiuolaikiniai vonios gyvatukai – kaip išsirinkti?

Jei galvojate, kad rankšluosčių džiovintuvai, vadinamieji gyvatukai, yra tik nereikšmingas vonios kambario akcentas, greičiausiai, nežinote apie naujausias interjero dizaino tendencijas. Iš tiesų, džiovintuvai atlieka ne tik įprastą – šildymo – funkciją, bet ir tarnauja kaip stilingas dekoro elementas ne tik vonioje, bet ir kitose gyvenamosiose erdvėse, pvz., modernūs gyvatukai vis dažniau įrengiami svetainėje.

Gyvatukai skiriasi savo formomis ir dizaino sprendimais

Daugelis interjero dizainerių pastebi, kad originalaus dizaino rankšluosčių džiovintuvas padeda pabrėžti vonios kambario unikalumą. Neretai gyvatukų forma ir dizainas pasirenkamas pagal namuose dominuojantį stilių, pvz., tradicinės S formos ar kopetėlių tipo rankšluosčių džiovintuvai kur kas dažniau puošia klasikinį stilių mėgstančių žmonių namus. Savo populiarumą šie gyvatukai išlaikę iki šiol, jie nereikalauja pernelyg didelio dėmesio, prisiderina prie įvairių vonios kambario dekoro elementų ir puikiai atlieka savo funkciją, – ant tokių gyvatukų patogu džiauti rankšluosčius ar drabužius. Pageidaujant unikalesnių sprendimų galima rinktis tradicinės formos, tačiau unikalių spalvų gyvatukus, kurie taps interjero akcentu. Dar drąsesniems rekomenduojami įmantrių formų rankšluosčių džiovintuvai, kurie savo apgalvotu dizainu puikiai atrodys moderniame interjere.

Svarbu galvoti ne tik apie gyvatuko formą, bet ir apie jo tvirtinimo sprendimus, pvz., originalus rankšluosčių džiovintuvo modelis gali tapti atitvaro sienele tarp atskirų vonios kambario erdvių, gyvatukai gali būti tvirtinami vertikaliai, horizontaliai, vonios kambario kampe, įleidžiant juos į sieną ir pan. Priklausomai nuo klientų pageidavimų, šiandien galima užsisakyti tiek norimų matmenų, tiek spalvų rankšluosčių džiovintuvus, atitinkančius individualų estetinį pirkėjų suvokimą.

Prie individualių poreikių prisitaikantis spalvų asortimentas

Ilgą laiką gyvatukai buvo įprastos – baltos arba metalinės – spalvos, tačiau laikai pasikeitė. Šiandienos pasirinkimas yra gerokai ryškesnis. Gamintojai nuolatos ieško įdomesnių, originalesnių sprendimų, todėl rankšluosčių džiovintuvų spalvos stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Be to, kaip teigia interjero specialistai, spalviniai akcentai atlieka svarbų vaidmenį kuriant gyvenamojo būsto atmosferą. Iš tiesų, spalvomis žaidžiama tuomet, kai siekiama namuose sukurti tam tikrą stilių ir nuotaiką.

Šiuo metu didžiausią spalvų asortimentą gali pasiūlyti plieniniai rankšluosčių džiovintuvai. Skaičiuojama, kad spalvų pasirinkimas, priklausomai nuo gamintojo, gali siekti daugiau nei 200 spalvų. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad skirtingų gamintojų spalvų paletė gali skirtis savo atspalviais.

Kodėl svarbu gyvatukų dydis?

Didesnis rankšluosčių džiovintuvas turės didesnę šildymo galią. Nors individualiu atveju skaičiavimai gali skirtis, paprastai 100 kW gyvatuko galia yra skirta 1 kvadratinio metro vonios kambario plotui. Tiesa, jei vonios kambaryje yra grindinis šildymas, galima rinktis mažesnės galios džiovintuvą. Svarbu įvertinti ir džiovintuvo dydį pagal tai, kiek rankšluosčių ant jo kabinsite. Jei gyvatukas skirtas didesnei šeimai, žinoma jis turėtų būti kiek didesnis, puikus pasirinkimas – kopetėlių tipo gyvatukai, turintys platesnius tarpus tarp strypelių ir leidžiantys sukabinti daugiau rankšluosčių.