Sveikata, grožis

Šampūnas – neleiskite, kad jūsų šampūnas pakenktų jūsų sveikatai

Šiandien žmonės labiau nei anksčiau rūpinasi savo sveikata. Žmonės savo sprendimus pradeda labiau grįsti sveikata. Dažnai nesusimąstoma apie daugelį kasdienių produktų, kuriuos nuolat naudojame. Žmonės nežino apie muilo ir šampūnų keliamus pavojus taip pat, kaip apie maisto produktus ir gyvenimo būdą. Ir šampūnas, ir muilas gali pakenkti mūsų sveikatai, mums to net nesuvokiant.

Daugelyje šampūnuose esančių medžiagų yra vėžį sukeliančių cheminių medžiagų. Svarbu, kad visi suprastume, kaip mus veikia šampūnai. Taip pat turėtume žinoti, į ką turėtume atkreipti dėmesį šampūne.

Šampūno sudedamosios dalys

Vis dažniau viešai skelbiama apie produktus, kurie daro žalingą poveikį mūsų sveikatai. Šampūnuose dažnai būna daug cheminių medžiagų, kurių dauguma mums kenkia. Šios cheminės medžiagos kenkia ir jūsų odai, ir sveikatai. Daugelis šampūnų reklamuojami, rodant sveikus plaukus ir giriantis jų nauda. Tačiau mes nesame informuojami apie žalingą poveikį, kurį sukelia daugybė cheminių medžiagų, esančių komerciniuose produktuose.

Šampūnuose randama daug cheminių medžiagų, kurios gali sukelti vėžį. Tai ypač akivaizdu dėl cheminių medžiagų, kurių pavadinimas baigiasi raide “eth” arba kurių pavadinime yra “PEG”. Šampūnuose galima rasti mononatrio glutamato, kuris yra labai kenksminga medžiaga, ypač vaikams, tačiau jis dažnai būna paslėptas daugelyje ingredientų, pavyzdžiui, baltymuose, aminorūgštyse ir fermentuose. Šios cheminės medžiagos gali patekti į jūsų organizmo kraują, per lašus. Kai kūnui tampa karšta, atsiveria jūsų latakai, nes tai yra kūno vėsinimo sistemos dalis. Daugelis žmonių plaukus plauna karštu vandeniu. Tai reiškia, kad šios cheminės medžiagos gali patekti į kraują ir pakenkti organizmui. Todėl labai svarbu saugotis šių kenksmingų medžiagų. Aukščiau išvardytos medžiagos yra tik kelios iš jų.

Natūralus šampūnas

Natūralių šampūnų sudėtyje yra daug draugiškų ingredientų. Tokie šampūnai naudingi jūsų odai ir plaukams. Jis gali užkirsti kelią pleiskanoms ir galvos odos problemoms. Ekologiški šampūnai yra panašūs į natūralius šampūnus ir yra patogūs naudoti. Daugumos ekologiškų šampūnų sudėtyje taip pat yra natūralių ingredientų. Natūralūs šampūnai ir ekologiški šampūnai gali palikti jums blizgančius šilkinius plaukus, kaip ir komerciniai šampūnai. Plaukai tampa drėkinami, o pažeisti plaukai atkuriami. Tačiau kai kurie nėra visiškai natūralūs. Gali būti, kad jie sumaišyti su cheminiu pagrindu, kuriame yra šiokių tokių kenksmingų ingredientų. Rinkdamiesi ekologišką arba natūralų šampūną turėtumėte įsitikinti, kad jis yra 100 % natūralus.

Augalinis šampūnas

Geriausi vaistažolių šampūnai yra tokie, kaip ir natūralūs šampūnai, kurių sudėtyje yra natūralių ingredientų. Žolelių šampūnas leidžia plaukams giliai išsivalyti, nepašalinant natūralių plaukų aliejų. Žolelių šampūnai padeda padidinti plaukų augimą, todėl idealiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo plaukų slinkimo. Šalavijas ir čiobreliai – dvi natūralios žolelių šampūno sudedamosios dalys, kurios išlygina galvos odą. Naudojant vaistažolių šampūną galima sulėtinti vyrų nuplikimo procesą, o tai labai naudinga vyrams.

Ar kada nors grįšiu prie komercinio šampūno – jokiu būdu. Net šunys dabar naudoja natūralų šampūną, pagamintą iš kastilinio muilo, nimbo aliejaus ir eterinių aliejų, jų kailis yra tarsi šilkas.

Kita alternatyva – šampūno batonėliai, kurie yra tokia pati alternatyva, kaip ir skystasis kastilių muilas, tik muilas yra paruoštas kaip kietas batonėlis, puikiai tinkantis keliauti. Tiesą sakant, plaukus galite tepti bet kokiu kastiliniu muilu ir pasiekti tokį patį rezultatą, kaip ir aš. Kodėl gi nepabandžius, nustoti plaukus valyti automobilių nuriebalinimo skysčiu, bet turite pažadėti jo laikytis, nes tada pamatysite puikų galutinį rezultatą. Be to, sutaupysite krūvas pinigų, nes skystos kastilės ir šampūno batonėliai padės daug daugiau nei komerciniai šampūnai ir kondicionieriai. Perėjimas prie natūralaus kastilinio šampūno buvo vienas geriausių mano sprendimų per ilgą laiką.