Namai,  Prekės ir paslaugos

Polinių ir gręžtinių pamatų privalumai

tvirti pamatai Pamatų įrengimas yra vienas svarbiausių namo statybos etapų, nuo pamatų įrengimo kokybės priklauso ar namas bus įrengtas tvirtas ir ilgaamžis. Lietuvoje vyrauja trys pagrindiniai pamatų tipai, kurių pasirinkimas priklauso nuo individualių sklypo charakteristikų, vyraujančių gruntų, gruntinio vandens aukščio. Dar prieš dešimt metų Lietuvoje buvo dažniausiai renkamasi juostinius pamatus, tačiau atėjus galimybei įrengti polinius gręžtinius pamatus šiuo metu dažniau pasirenkami pastarieji.

Šiuo metu didžioji dalis pastatų Lietuvoje vis dar stovi ant juostinių pamatų, kurie buvo bene vienintelis pasirinkimas dar prieš dešimt metų. Juostiniams pamatams įrengti buvo naudojama kiek paprastesnė statybinė technika, o pamatams įrengti reikėdavo ne tik daugiau laiko, bet ir didesnių medžiagų sąnaudų. Bet kurio tipo pamatams reikia pasiekti neperšalamą gyli, tad juostinių pamatų didžioji dalis yra požeminė. Kartu su didesniais kasimo darbais montuojant juostinius pamatus išauga ir išlaidos statybinei technikai, kuri turi iškasti tranšėjas, montuoti pamatus į jas.

Poliniai pamatai kaip jau minėjome į Lietuvą atkeliavo prieš dešimt metų kartu su pažangesne statybine technika. Šie pamatai pasižymi, kad jiems reikalingos skylės grunte. Dabartiniu metu polių skylės gali išgręžti daugelis mini ekskavatorių, mini krautuvų, ekskavatorių ar sunkvežimių su manipuliatoriais, iš esmės bet kokia didesnė technika su hidrauline sistema. Poliniai gręžtiniai pamatai pamatai tokiu būdu yra įrengiami kur kas greičiau ir pigiau. Pamatų poliams yra sunaudojama labai mažai medžiagų, skaičiuojama kad bendrai sunaudojama iki 40 procentų mažiau gelžbetonio ir kur kas mažiau grunto kasimo darbų kas sudaro didelę dalį išlaidų.

Poliniai pamatai ir gręžtiniai pamatai puikiai tinka bet kokio tipo gruntui, nes poliais yra pasiekiami giliau slūgstantys gruntai. Atlikus sklypo geologinius tyrimus yra nustatomi grunto sluoksniai pagal kuriuos projektuotojas apskaičiuoja pamatų gyli, polių diametrą, atstumą tarp polių ir panašius dalykus. Tik atlikus visus reikiamus geologinius, bei geodezinius matavimus, turint būsimo pastato projektą yra pradedami polių gręžimo darbai, po kurių seka rostverko liejimas. Pamatų įrengimas yra išties atsakingas darbas, kurį reikėtų patikėti savo srities profesionalams, tad siūlome savo pamatų įrengimo paslaugas Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *