Rūpindamiesi savo grožiu, didžiausią dėmesį paprastai skiriame savo odos priežiūrai. Tačiau toli gražu ne visada pavyksta pasirinkti tinkamas ir veiksmingas priemones, padedančias apsaugoti ir atjauninti odą, padaryti ją lygesnę, stangresnę ir sveikesnę. Todėl siūlome jūsų dėmesiui kelis naudingus patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti savo odą.
Svarbus jūsų odos tipas
Galbūt įtariate, kad jūsų oda yra sausa, riebi arba jautri? Tačiau ar iš tikrųjų žinote, koks yra jūsų odos tipas? Žinodamos savo odos tipą, lengviau galėsite pasirinkti ir jos priežiūros procedūras. Tiesą sakant, naudojant odos tipo neatitinkančias grožio priežiūros priemones ar nepritaikytus grožio priežiūros metodus (kurių dažnai apstu internete), galima net pakenkti odai ir pabloginti jos būklę, sukeliant alergines reakcijas, aknės atsiradimą, išsausėjimą ir daug kitų problemų.
Todėl, prieš pradėdamos formuoti savo odos priežiūros įpročius, turėtumėte tiksliai žinoti savo odos tipą. Jei pačioms to padaryti nepavyksta, vertėtų konsultuotis su odos specialistu arba kosmetologu.
Kasdienės odos priežiūros įpročių formavimas
Nežiūrint to, koks yra jūsų veido odos tipas, kasdienės odos priežiūros įpročių formavimas yra kertinis veiksnys, siekiant užtikrinti puikią odos sveikatą ir apsaugoti odą nuo aknės, surandėjimo, pigmentinių dėmelių ir kitų odos problemų atsiradimo. Kasdienės odos priežiūros procesą galima suskirstyti į keturis esminius etapus.
Odos valymas
Mūsų odą kasdien veikia daug neigiamų ir žalingų aplinkos veiksnių, tokių kaip oro tarša, temperatūrų pokyčiai, vėjas, lietus, saulė, dulkės ir kt. Nuo tokių veiksnių poveikio užsikemša poros, oda sausėja, pažeidžiamas jos apsauginis barjeras. Todėl formuojant savo odos priežiūros įpročius, tinkamo ir veiksmingai veikiančio odos valiklio pasirinkimas yra būtinas žingsnis.
Renkantis odos valymui skirtą priemonę, būtina įvertinti savo odos tipą ir vengti tokių valiklių, kuriuos panaudojus oda sausėja ir įsitempia. Odą reikėtų valyti ne dažniau kaip du kartus per dieną. Jei nenaudojate makiažo priemonių ir jūsų oda yra sausa, pakanka ir vieno karto. Nevalykite odos taip, kad ji imtų net „girgždėti“ – tai reikštų, kad odos natūralūs riebalai yra visiškai pašalinti.
Odos drėkinimas
Klaidinga manyti, kad drėkinti reikia tik sausą odą. Drėkinimas būtinas visų tipų odai. Tad net jei jūsų oda yra riebi, ją taip pat reikia drėkinti – tik pastaruoju atveju reikėtų naudoti lengvesnius ir nekomedogeninius bei porų neužkemšančius odos drėkiklius (riebiai odai gali puikiai tikti ir odos drėkikliai gelio pagrindu). Tuo tarpu sausai odai rekomenduojama rinktis kreminio pagrindo drėkiklius. Tačiau visada atkreipkite dėmesį į odos drėkiklių sudedamąsias dalis ir rinkitės grožio priežiūros produktus, kurių sudėtyje nėra kenksmingų cheminių medžiagų.
Serumų naudojimas
Odos priežiūros procedūroms naudinga rinktis odai skirtus serumus, kurių sudėtyje yra vitaminų C ir E arba retinolio. Tačiau, prieš pasirenkant serumus, geriau pasitarti su savo kosmetologu. Pavyzdžiui, produktus su retinoliu ar retinoidais rekomenduojama naudoti tik nakčiai.
Apsauga nuo saulės
Kremą nuo saulės naudoti būtina net ir apsiniaukusiu oru. Rekomenduojama naudoti bent 30 SPF kremą, kurį ant odos reikėtų užtepti 15 min. prieš keliaujant į lauką.
Išbandydami šias priemones savo odos priežiūros procese, stebėkite, kaip reaguoja jūsų oda. Jei nejaučiate neigiamos reakcijos ir manote, kad jūsų pasirinkti produktai tinka jūsų odai, galite įtraukti papildomas odos priežiūros priemones, tokias kaip odos šveitikliai, kaukės ir kt.
SVARBU NEPAMIRŠTI: Visų tipui odai yra būtinas drėkinimas – ne tik iš išorės, tačiau ir iš vidaus. Todėl negalima pamiršti pakankamo skysčių vartojimo. Be to, bent kartą per savaitę verta pakeisti pagalvių užvalkalus ir prieš miegą susirišti plaukus arba naudoti miego kepuraitę.
Plaukelių šalinimas (depiliacija)
Daugeliui moterų odos plaukelių šalinimas yra tapęs kone rutina. Tačiau plaukelius kasdien šalinant skutimosi peiliukais, labai išauga rizika įsipjauti, gali kilti alergija, atsirasti odos paraudimų ir bėrimų. Ir nors po tokių depiliacijos būdų, kaip depiliacija karštu vašku ar cukrumi, plaukeliai atauga rečiau, kyla didelė odos infekcijų, paraudimų, bėrimų, plaukelių įaugimo ir net viršutinio odos sluoksnio pašalinimo rizika. Jau nekalbant apie tokių tradicinių plaukelių šalinimo būdų sukeliamą skausmą, diskomfortą ir kitus nemalonius pojūčius.
Taigi, jei norite veiksmingai pasirūpinti savo oda ir išsiugdyti tinkamus odos priežiūros įpročius, rekomenduojame išbandyti šiuolaikinę plaukelių šalinimo lazeriu procedūrą, kuri yra neskausminga ir pasižyminti ilgalaikiais rezultatais.
Dažniausiai depiliacijos lazeriu atveju pakanka nuo trijų iki šešių procedūrų kurso, kad odos plaukeliai norimose zonose būtų visiškai pašalinti. Vėliau paprastai užtenka vos vienos procedūros per metus. Todėl plaukelių šalinimas lazeriu užtikrina, kad oda visuomet būtų lygi, švelni ir graži – be jokių įaugančių plaukelių, bėrimų, įpjovimų ar paraudimų.
Pabaigai
Visų mūsų oda yra labai skirtinga, todėl ir odos priežiūros procedūros negali būti visiems vienodos. Jei jūs atsižvelgsite į savo odos tipą, alerginį foną, savo gyvenimo būdą ir kitus individualius jūsų kasdieniam gyvenimui būdingus veiksnius, bus lengviau pasirinkti tinkamas priemones odai ir išsiugdyti teisingus jos priežiūros įpročius.