Sveika veido oda
Sveikata, grožis

Patarimai efektyvesnei kasdienei veido odos priežiūrai

Sveiką ir gražią odą galima pasiekti tinkamai ją prižiūrint ir propaguojant sveiką gyvenimo būdą. Visa tai taip pat padeda atitolinti ir odos senėjimo procesus bei sumažinti įvairių galimų odos problemų riziką. Todėl jei jau kurį laiką ieškote naudingų veido odos priežiūros patarimų, kuriais galėtumėte pasinaudoti, siūlome jums keletą iš jų.

Būkite švelnūs savo odai

Norint puoselėti gražią ir sveiką odą, būtina su savo oda elgtis labai švelniai ir atsargiai. Naudojant šiurkštų odos valiklį galite tik dar labiau sudirginti, išsausinti ir pažeisti savo veido odą. Todėl kasdien veido odos valymui turėtumėte naudoti švelnų ir nedirginantį odos prausiklį, kuris atitiktų jūsų odos tipą.

Prausdami odą vietoje karšto vandens naudokite drungną vandenį ir stenkitės riboti duše ar vonioje praleidžiamą laiką iki apytiksliai 4-5 min. Po dušo, kuomet jūsų veido oda vis dar yra šiek tiek drėgna, nepamirškite naudoti drėkinamojo kremo, kuris sulaikytų drėgmę ir optimaliai sudrėkintų odą. Drėkinamąjį kremą, tinkantį jūsų odai, turėtumėte naudoti kiekvieną dieną – rytinės ir vakarinės odos priežiūros procedūrų metu.

Jei norite į savo kasdienę veido odos priežiūrą įtraukti naują produktą, visuomet pirmiausia jį išbandykite ant nedidelio odos plotelio (pvz., vidinės dilbio pusės) ir luktelėkite 24 val., kad įsitikintumėte ar produkte esantys ingredientai nekelia alergijos. Taip pat visuomet atsižvelkite į savo odos poreikius, kurie gali keistis priklausomai nuo metų laiko, aplinkos sąlygų, sveikatos problemų, amžiaus ir kitų veiksnių.

Didelį natūralios veido odos kosmetikos asortimentą rasite – https://www.chalure.lt/.

Suformuokite teisingą veido odos priežiūros planą

Nemaža dalis žmonių daro didelę klaidą manydami, kad kuo daugiau veido odos priežiūros priemonių jie kasdien naudos, tuo geresnių rezultatų galės tikėtis pasiekti. Tačiau tai yra labai klaidingas požiūris. Odos priežiūroje mažiau yra daugiau. Taigi, svarbu, kad suformuotumėte teisingą veido odos priežiūros planą, kuriuo kasdien vadovautumėtės.

  • Veido odos valymas: pasirinkite švelnų ir odos nedirginantį veido prausiklį.
  • Odos tonizavimas: po veido odos prausiklio pasitelkite švelnų ir odą atgaivinti padedantį toniką.
  • Odos šveitimas: 1-2 kartus per savaitę veido odą šveiskite naudojant švelnų šveitiklį.
  • Serumas: jei norite intensyvesnio veido odos drėkinimo arba siekiate išspręsti konkrečias odos problemas, galite į savo odos priežiūrą įtraukti ir serumą.
  • Drėkinamasis veido kremas: labai svarbu, kad kasdien naudotumėte drėkinamąjį kremą, kuris atstatytų ir apsaugotų apsauginį odos barjerą, sudrėkintų vidinius ir išorinius odos sluoksnius, išsaugotų odos drėgmės balansą ir apsaugotų nuo neigiamų aplinkos veiksnių.
  • Paakių kremas: nepamirškite puoselėti ir savo paakių odos, kuri yra labai plona ir jautri.
  • Apsauginis kremas nuo saulės: plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės turite naudoti kasdien.

Apsaugokite savo odą

Labai dažnai žmonės pamiršta, kad norint sulėtinti odos senėjimo procesus, apsisaugoti nuo odos išsausėjimo, raukšlių, senatvinių dėmių ir kitų odos problemų (nepamirštant ir odos vėžio), būtina savo veido odą tinkamai apsaugoti nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių. Tam kasdien reikia naudoti plataus spektro (apsaugantį nuo UVA ir UVB spindulių) apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30.

Apsauginį kremą nuo saulės turėtumėte naudoti ištisus metus – tiek žiemą, tiek ir vasarą, nepriklausomai nuo to, kokios bebūtų oro sąlygos. Net jei už lango yra apsiniaukę ir darganota, jūs turite naudoti apsauginį kremą nuo saulės, antraip kenksmingi UV spinduliai prasiskverbs pro debesis ir pažeis jūsų odą. Apsauginį kremą nuo saulės reikėtų tepti apytiksliai kas dvi valandas, o jei gausiai prakaituojate ar plaukiojate – ir dažniau.

Valgykite sveikai ir subalansuotai

Tai, ką kasdien valgote, gali turėti tiesioginės įtakos jūsų veido odos sveikatai ir jos išvaizdai. Ir nors niekas nesako, kad turite visiškai atsisakyti jums iki šiol labai patikusių maisto produktų, kurie galbūt ir nėra jau tokie sveiki, jūsų mitybos pagrindą turėtų sudaryti vaisiai, daržovės, neskaldyti grūdai ir liesi baltymai. Be to, nepamirškite vartoti ir pakankamai vandens.

Pabaigai

Siekiant kuo geresnių rezultatų, nereikėtų pamiršti ir apie streso valdymą, žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, atsisakymą, kokybišką poilsį ir kitus nuo mūsų geros savijautos bei sveikatos neatsiejamus veiksnius. Todėl jei nuo šiol į savo veido odos priežiūrą pradėsite žvelgti kompleksiškai, neilgai trukus galėsite mėgautis puikiais rezultatais.