Finansai,  Prekės ir paslaugos

Paskolos įsiskolinusiems išduodamos ir refinansavimo atveju

paskolos isiskolinusiemsDomitės kokiais būdais galėtumėte sumažinti turimų įsiskolinimų sumą? Pirmiausiai turėtumėte žinoti, jog paskolos įsiskolinusiems išduodamos nebent tais atvejais, jeigu tokie žmonės gauna nuolatines pajamas. Nuolatinės pajamos yra laikomos tvariomis, bet prie jų priskiriami ne visi pajamų šaltiniai. Kartasi vartotojai klysta manydami, kad jų bedarbio pašalpos ar kitos išmokos gali būti laikomos tvariomis pajamomis – kreditingumo vertinimo nuostatose aiškiai apibrėžiama, jog tokios išmokos tikrai negali būti priskiriamos prie tvarių pajamų. Tad, jeigu jūsų pajamų šaltinis yra bedarbio pašalpa ar kažkokia kita išmoka, tai kredito gauti jūs negalėsite. Lygiai tas pats taikoma ir perkant lizingu. Lizingo paslaugų sąlygos yra dar griežtesnės ir čia bendrovės atidžiau vertina klientus bei jų galimybes atsiskaityti laiku.

Dažniausiai problemas skolinantis patiria ir tie, kurie vėluoja mokėti įmokas. Paprasčiausiai, vėluojantys asmenys kredito teikėjams neatrodo patikimai. Informacija apie jų vėlavimus matoma specialiose svetainėse, kur kreditoriai tikrina visą informaciją apie asmenų anksčiau vykdytus įsipareigojimus. Tai skolų administravimo informacinė sistema, kurioje kaupiami duomenys apie visus finansinius sandorius. Dažniausiai ten nurodomi tik tie duomenys, kurie susiję su skolinimusi. Tos prekės ar paslaugos, kurios buvo pirktos lizingo būdo, dažniausiai tokiose duomenų bazėse neregistruojamos.

Norint gauti kreditą įsiskolinusiam žmogui, pirmiausia reikia žiūrėti ar jis neturi vėluojančių skolų. Įsiskolinę žmonės yra tie, kurie turi paėmę ne vieną kreditą t.y. išnaudoję skolinimosi limitus, tačiau jie nevėluoja mokėti įmokų. Tokie žmonės dažniausiai ieško kitų būdu sumažinti įsiskolinimų sumas bei mėnesio įmokas, todėl neretai pasirenkama refinansavimo galimybė.

Ta refinansavimo galimybė naudinga tuo, jog daugelis vartotojų gali sumažinti įmokas. Trumpai tariant, įmokos sumažinamos, nes naujas kreditorius siūlo mažesnes palūkanas. Kartais įmokos sumažėja ir dėl to, jog naujas kreditorius siūlo ilgesnį kredito grąžinimo terminą. Įprasta, kad kuo ilgesnis terminas, tuo mažesnes palūkanas reikia mokėti. Suma išdalinama ilgesniam laikotarpiui – įmokų būna daugiau, tačiau jos būna gerokai mažesnės. Tad, jeigu jūs esate įsiskolinęs asmuo ir norite sumažinti įmokų sumas, tada pagalvokite apie refinansavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *