Finansai

Paskolos iš žmonių geresnėmis sąlygomis

Pasiskolinti iš žmonių šiandien galima gerokai paprasčiau nei pasirašant vekselį. Tiesą sakant, to daryti tikrai nėra būtina nei vienam iš mūsų, jei norime pasiskolinti labai saugiai ir be jokių papildomų sunkumų. Paskolos iš žmonių dabar yra teikiamos ir tarpusavio skolinimo platformose, kurios jau ne vienerius metus sulaukia labai didelio vartotojų dėmesio. Žinoma, galbūt jums dar niekada nebuvo tekę naudotis tarpusavio skolinimo platformomis ir jūs nežinote, kaip jos veikia, tačiau jei jūs šią akimirką galvojate apie galimybę kreiptis dėl paskolos internetu, tikrai neturėtumėte pamiršti apie internete veikiančias tarpusavio skolinimo platformas (arba P2P platformas).

Tarpusavio skolinimo platformos šiandien dar yra vadinamos ir „žmonės žmonėms“. Tokiu terminu norima pasakyti, kad šiose platformose paskolos žmonėms yra suteikiamos kitų fizinių asmenų, o ne oficialių kreditorių. Tai reiškia, kad pati platforma nėra kreditorius. Ji yra tik tarpininkas tarp žmogaus, kuris nori gauti paskolą, ir žmogaus, kuris nori suteikti paskolą (arba dar kitaip tariant – investuoti). Taigi, dėl pastarosios priežasties žmonės, kurie nori skolinti, tarpusavio skolinimo platformose yra vadinami investuotojais. Kaip bebūtų, jei jūs nuspręsite kreiptis į tarpusavio skolinimo platformą prašant paskolos, tuomet turėtumėte nepamiršti, kad tarpusavio skolinimo platformos operatorius įvertins ir jūsų mokumą, atsižvelgdamas į daug skirtingų finansinių duomenų.

Vartotojų mokumo vertinimas visuomet buvo ir yra labai svarbi paskolų suteikimo proceso sudedamoji dalis. Kiekvienos tokio pobūdžio platformos operatorius privalo atsižvelgti į tai, kokios yra vartotojo gaunamos pajamos, koks yra jo darbo stažas, kokie yra jo turimi finansiniai įsipareigojimai ir kokią dalį jo gaunamų mėnesinių pajamų sudaro tokie finansiniai įsipareigojimai, kokia yra žmogaus šeimyninė padėtis, koks yra žmogaus kredito reitingas ir asmeninė kredito istorija bei kt. Informacijos, kurią kiekviena tarpusavio skolinimo platforma įvertina, yra labai daug, todėl jei jūs norėsite būti įtraukti į paskolų prašančių fizinių asmenų sąrašus, turėsite būti mokūs vartotojai, kurie atitinka visus keliamus reikalavimus. Be to, visa tai taip pat sumažina ir egzistuojančią riziką tokiose platformose veikiantiems investuotojams.