Kiekvienais metais yra skelbiama oficiali statistika, kurioje labai akivaizdžiai atsispindi iš Lietuvos išvykusių gyventojų skaičius. Deja, bet jis nedžiugina ir kiekvienam iš mūsų parodo, kad nepaisant to, jog ekonominė mūsų šalies situacija gerėja, tikrai ne kiekvienas tautietis sugeba išgyventi iš gaunamo atlyginimo ir savo gyvenimą pavadinti oriu. Vis dar nemažai žmonių savo laimės yra linkę ieškoti svetur. Vieniems tai padaryti pasiseka, o kitiems tenka sugrįžti ir toliau bandyti savo ateitį kurti Lietuvoje. Kaip bebūtų, kiekviena situacija ir kiekviena istorija yra skirtinga. Todėl jei jūs jau kurį laiką gyvenate užsienyje ir esate pakankamai gerai įsitvirtinę svečioje šalyje, labai tikėtina, kad kartas nuo karto pagalvojate apie savo gimtinę ir galimybę į ją sugrįžti.
Nemaža dalis emigrantų, kurie daug metų yra praleidę užsienyje, teigia, jog apie gimtinę jie galvoja kasdien, tačiau jie baiminasi sugrįžti į nežinę. Dažniausiai žmonių, kurie užsienyje praleidžia daugiau nei penketą ar dešimtį metų, gimtinėje niekas nelaukia (tokiais atvejais dažnai per tiek metų į užsienio šalį persikelia visa šeima), todėl žmonės susiduria su labai rimta dilema – ar sprendimas sugrįžti į Lietuvą yra tinkamas ir saugus?
Tokiu atveju įprastai žmonėms didžiausią nerimą kelia du dalykai – darbas ir būstas. Žmonės, kurie gyvendami emigracijoje, yra susitaupę pakankamai lėšų, neretai galvoja apie nuosavą verslą, kurį finansuotų iš savo asmeninių santaupų. Tačiau kalbant apie būstą, tikrai ne kiekvienas turi galimybę jį įsigyti savo lėšomis. Todėl tuomet dažnai galvojama apie kreipimąsi dėl paskolos emigrantams.
Iki šiol vis dar yra nemažai žmonių, kurie mano, kad paskolos emigrantams yra neprieinamos, nes jų darbovietė yra užsienio šalyje. Tačiau situacija bėgant metams pasikeitė. Kadangi emigracijos mastai yra labai dideli, Lietuvoje veikiantys kreditoriai prisitaikė prie pasikeitusių rinkos sąlygų ir vartotojų poreikių. Dabar paskolos emigrantams yra lygiai taip pat prieinamos, kaip ir tiems žmonėms, kurie gyvena bei dirba Lietuvoje.
Kreditorių, kurie paskolas teikia emigracijoje gyvenantiems lietuviams, yra daugybė, todėl prieš nuspręsdami, kuriuos kreditorius jums vertėtų pasirinkti, turėtumėte atlikti paiešką internetu. Tai leistų jums lengviau palyginti skirtingų paskolų sąlygas, pasirenkant jums palankiausią.
Žinoma, visuomet didelis dėmesys privalo būti skiriamas paskoloms taikomai metinei palūkanų normai, grąžinimo laikotarpiui, paskolos sutarties administraciniams mokesčiams ir įvairioms papildomoms sąlygoms. Svarbu, kad jūsų pasirinkta paskola pernelyg nepabrangtų ir nepareikalautų iš jūsų per daug didelių išlaidų.
Taip pat nepamirškite, kad kreditoriai, į kuriuos kreipsitės, vertins jūsų mokumą, atsižvelgdami į daug skirtingų veiksnių, tarp kurių bus jūsų gaunamos pajamos (oficialiosios), šeimyninė padėtis (pvz., ar gyvenate santuokoje, turite vaikų ir kt.), darbo stažas, deklaruota gyvenamoji vieta, jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai ir jų dydis, asmeninė kredito istorija ir kt. Jūs turite atitikti nustatytus reikalavimus, jei norite, kad paskolos emigrantams jums būtų prieinamos.
Jei paskola jums bus suteikta, taip pat būkite tikri, kad turite numatę labai tikslų būsimų veiksmų planą ir juo vadovaudamiesi grąžinsite paskolą.