Finansai

Paskolos be užstato: kaip jas grąžinti greičiau

Kai kurie žmonės, kuriems pagelbėjo paskolos be uzstato, gali kiekvieną mėnesį mokėti net ir ne vieną paskolą – tai gali sukelti didžiulį stresą ne tik jų finansams, bet ir psichinei savijautai. Todėl pateikiame keletą patarimų, kurie padės greičiau grąžinti paskolas ir pasiekti finansinę nepriklausomybę.

Padidinkite įmokas

Mokėdami didesnes nei minimalias paskolos įmokas, labai naudingai sutrumpinsite laiką, kurio prireiks paskolai grąžinti. Tai gali būti taip paprasta, kaip suapvalinti įmoką į didesnę pusę, jei esate skolingi 255 EUR per mėnesį, tuomet mokėkite 300 EUR per mėnesį arba tiesiog pridėkite papildomus 100 EUR prie pagrindinės įmokos. Jei žinote, kad kas mėnesį skirsite lėšų didesnei įmokai, galėsite atitinkamai planuoti savo biudžetą.

Gyvenkite pigiai

Šį patarimą galima interpretuoti įvairiai, nes jis priklauso nuo to, ką leidžia dabartinis jūsų gyvenimo būdas. Jei ką tik baigėte studijas ir turite sumokėti didelę sumą studijų paskolų, tuomet persikėlimas į namus pas tėvus, jei tik situacija leidžia, yra gera strategija gyventi pigiai ir sukaupti papildomų lėšų, kurias galėtumėte skirti paskolos įmokai. Arba, jei turite paskolą automobiliui ir mokate būsto paskolą, gali būti, kad atėjo laikas iš naujo įvertinti savo biudžetą ir išsiaiškinti, kur galite sumažinti nereikalingas išlaidas, pavyzdžiui, išvykas, apsipirkinėjimą, brangias keliones ir pan. Jei atidžiai įsižiūrėsite, savo biudžete rasite sritį, kurioje galite sumažinti perteklines išlaidas, tik nepamirškite naujai sutaupytus pinigus skirti paskolos įmokoms.

Papildomas gaunamas lėšas skirkite paskolų grąžinimui

Jei pasitaikys proga, kai gausite papildomų pinigų; tai gali būti palikimas, loterijos laimėjimas ir net grąžinti mokesčiai, jums kils pagunda šiuos pinigus skirti savo norams. Neatsispirkite šiam norui ir skirkite šias lėšas tam, kas svarbu – panaudokite naujai gautus pinigus paskolų įmokoms. Tai nėra pats spalvingiausias scenarijus, tačiau jis yra fiskaliai atsakingiausias, nes galiausiai sutaupysite palūkanų išlaidų. O vėliau, kai paskolos bus išmokėtos ir ateis laikas pasveikinti save su tuo trokštamu daiktu, padėkosite sau.