Prekės ir paslaugos

Nuo ko priklauso geodezinių matavimų kaina?

Geodeziniai matavimai yra tikslus suformuotų žemės sklypų matavimas, planų ir kitų reikiamų duomenų parengimas. Tai yra veiksmai, kurių pagalba yra identifikuojamas nekilnojamasis turtas, atliekamas žemės sklypo posūkio taškų koordinavimas ir užfiksuojami kiti reikiami duomenys. Šios srities specialistai atvykę į reikiamą vietą, nustato konkretaus sklypo duomenis, atlieka sklypo matavimus bei parengia reikiamus dokumentus, kurie yra pateikiami Registrų centrui. Geodezinių matavimų trukmė gali būti skirtinga, priklausomai nuo žemės sklypo, jame ir aplink jį esančius objektus ir kitus aspektus. Norint atlikti tokius matavimus, yra naudojami tam tikri metodai ir speciali įranga.

Norint atlikti geodezinius matavimus, reikia kreiptis į šios srities specialistus, turinčius ilgalaikę patirtį bei gebančius savo darbą atlikti profesionaliai. Geodeziniai matavimai pareikalauja tikslumo bei atidumo. Jeigu pasitaikys bent menkiausias neatitikimas, duomenys bus neteisingi. Todėl visuomet ieškokite patikimos įmonės, kuri pasižymėtų ne tik gera siūloma kaina, bet ir profesionalumu.

Geodezinių matavimų kaina gali būti skirtinga priklausomai nuo to, koks bus žemės sklypas, sklypo plotas, užstatymo tankumas, žemės klypo vieta, aplinkui esančių sklypų kiekis bei sklypo sudėtingumas. Todėl specialistas, įvertinęs visus išvardintus kriterijus, pagal tai nustatys tikslią geodezinių matavimų kainą.

Reikėtų žinoti ir tai, jog geodeziniai matavimai gali būti kelių tipų:

  • Žemės sklypų geodeziniai matavimai. Šių matavimų metu identifikuojamas nekilnojamasis turtas, žemės sklypo ribos, statinių koordinatės, pateikiami geometriniai matmenys, nekilnojamųjų daiktų parametrai ir kiti reikalingi kadastro duomenys.
  • Pastatų kadastriniai matavimai dažniausiai yra atliekami naujai pastačius, rekonstravus ar atlikus kitokius pastato pakeitimus.
  • Sklypo ribų nužymėjimas taip pat priklauso geodeziniams matavimams. Šių matavimų būdu yra nustatomos konkretaus žemės sklypo ribų posūkio taškų koordinatės, taip pat apskaičiuojami žemės sklypo ir jame esančių naudmenų plotai bei pateikiami kiti duomenys.