Sveikata, grožis

Nevenkite odontologų – jie gali padėti susigrąžinti jūsų laimingą gyvenimą

Dantu protezavimas

Kada paskutinį kartą lankėtės pas savo odontologą? Deja, bet šis klausimas daugeliui žmonių sukelia didelį nerimą, įtampą ir baimę. Ir taip dažniausiai nutinka dėl vienos labai paprastos ir lengvai nuspėjamos priežasties – jie odontologo kabinete lankėsi pernelyg seniai. Be abejo, dažnai galime susidurti su situacija, kuomet žmogus pilnai išsprendęs visas savo dantų problemas atsipalaiduoja. Kaip žinia, odontologai rekomenduoja profilaktinei apžiūrai apsilankyti vidutiniškai vieną kartą per pusę metų, tačiau jei mums sutaisomi visi karieso pažeisti dantys, atliekamas dantų valymas (ir galbūt jų balinimas) – jaučiamės kuo puikiausiai, todėl net ir praėjus pusmečiui ar vieneriems metams nuo paskutinio vizito, nenorime planuoti naujo, manydami, kad to daryti tiesiog neverta. Žinoma, šis požiūris nėra teisingas. Ir tikrai nesudėtinga nuspėti, kodėl. Juk jei mes daug metų nesilankome pas odontologą, negalime žinoti, kokia yra tikroji mūsų dantų ir burnos būklė. Be to, tokiu atveju mes neturime jokios galimybės laiku užkirsti kelią įvairioms rimtoms dantų problemoms.

Kita vertus, reikėtų nepamiršti, kad didelė dalis žmonių reguliaraus nesilankymo pas savo odontologą nesureikšmina ir todėl, kad nemano, jog jie gali susidurti su rimtesnėmis nei dantų kariesas problemomis. Tačiau vėlgi, suprantama, kad yra naivu tikėtis, jog po daugybės metų neteks susidurti ir su rimtesnėmis dantų bėdomis (žinoma, visuomet būna išimčių). Todėl turite atminti, kad reguliariai nesilankant pas odontologą ir vis mažiau dėmesio skiriant savo dantų priežiūrai bei bendrai burnos higienai, galiausiai galima susidurti net ir su dantų praradimu. Taip, jūs supratote visiškai teisingai – prasta dantų priežiūra gali įtakoti ir jų praradimą. Taip nutinka pakankamai dažnai. Todėl norint to išvengti, jokiu būdu nereikėtų į visą tai žvelgti pro pirštus.

Tuo tarpu, jei vis dėlto jūs iki šiol nepaisėte savo odontologo rekomendacijų ir laikui bėgant vienas ar keli dantys visiškai sugedo, o odontologų patarimu beliko tik juos išrauti, jūs susiduriate su dar viena problema. Prarasti dantys turi didelės ir tiesioginės įtakos papildomų bėdų atsiradimui. Todėl jei prarasti dantys nėra protiniai, jums būtina šį klausimą kaip įmanoma greičiau išspręsti. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo greičiau galėsite vėl džiaugtis produktyviu gyvenimu ir plačia šypsena. Tačiau jei nemanote, kad jums būtina imtis greitų odontologinių priemonių prarastų dantų atkūrimui, turite suprasti, kad atsiradusios ertmės, kuriose anksčiau buvo jūsų dantys, sudarys labai didelį diskomfortą ir begalę papildomų rūpesčių, apie kuriuos būtina pakalbėti šiek tiek plačiau.

Taigi, tokiu atveju pirmiausia reikėtų paminėti didelį nepatogumą, kuris kyla bendraujant su aplinkiniais. Net jei žmogus sako, kad nejaučia diskomforto, tai nėra tiesa. Bendravimas, kuomet mes žinome, kad pašnekovas mumyse nemato nieko neįprasto, yra visiškai kitoks nei tuomet, kai mes esame praradę vieną ar netgi kelis dantis. Tai atrodo labai neestetiškai ir grožio mums tikrai nesuteikia, todėl jei žmogus praranda dantį, o prarastas dantis buvo pakankamai gerai aplinkiniams matomoje vietoje, tuomet ilgainiui vis mažiau pasitikima savo jėgomis ir atsiranda labai daug įvairių kompleksų. Pastebima, kad žmonės, kurie prarado dantį ir laiku neišsprendė šios problemos, galiausiai ima baimintis bendravimo, šalinasi žmonių ir užsisklendžia savimi. Jie atsisako artimesnio bendravimo ir bando gyventi atsiskyrusį gyvenimą. Be to, tai taip pat ima kenkti iš žmonių darbui bei bendrai psichologinei būsenai. Jei jie kaskart žino, kad turės dėl darbinių klausimų bendrauti su savo kolegomis ar klientais, nuolatos jaučia labai didelį stresą, kuris kenkia jų sveikatai. Kai kurie žmonės tokiais atvejais susiduria net ir su labai gilia depresija. Todėl jokiu būdu nereikėtų manyti, kad vos vienas prarastas dantis yra smulkmė ir anokia problema. Deja, bet taip tikrai nėra.

Taip pat reikėtų paminėti ir daugybę kitų papildomų problemų, kylančių tuomet, kai žmonėms nepagelbsti šiuolaikinėmis technologijomis paremtas dantų protezavimas. Jei prarandamas dantis, tuomet bėgant laikui greta esantys dantys ima stumtis. Tai reiškia, kad atsiranda didesni tarpai ir tarp kitų burnoje esančių dantų. Be to, besistumiantys dantys iškraipo ir žmogaus sąkandį. Tai sutrikdo kramtymą. Jis tampa kur kas sudėtingesnis. Atsiradusioje ertmėje taipogi kaupiasi ir maisto likučiai, todėl kaskart pavalgius tenka skubiai valyti dantis – tai ypač nepatogu, jei dažnai valgoma viešose maitinimo vietose (kavinėse, restoranuose ir kt.). Žinoma, būtina paminėti ir nykstantį kaulą, o tai yra dar rimtesnė problema, kadangi visiškai sunykus kaului ir prireikus atlikti dantų implantavimo procedūrą, susiduriama su daugybe papildomų rūpesčių. Tokiu atveju gydymas gerokai labiau užtrunka ir tampa kur kas sudėtingesnis.

Be abejo, tokiais atvejais, kai prarandamas dantis, kiekvienas iš mūsų turime kelis pasirinkimus. Vienas iš jų jau buvo paminėtas (t.y. dantų protezavimas), o kitas – tai dantų implantavimas. Tiek vienas, tiek ir kitas pasirinkimas yra labai efektyvus, tačiau skiriasi pačių procedūrų specifika, pobūdis ir kaina. Jei vartotojai nori išvengti didesnių išlaidų ir nenori labai sudėtingų procedūrų, jie visuomet gali pasirinkti dantų protezavimą. Dabar jis yra paremtas labai pranašiomis ir efektyviomis medicininėmis technologijomis, todėl dantų protezavimo tikrai nereikėtų baimintis ir šalintis. Be to, atminkite, kad tai nėra tradicinis dantų protezas, kurį daugelis gali įsivaizduoti. Dantų protezavimas yra šiuolaikiška procedūra, kuri padeda vėl atgauti gražią ir natūraliai atrodančią šypsena. Tokiais atvejais yra visiškai tobulai atkuriamas prarastas dantis, kuris atrodo lygiai taip pat, kaip ir kiti – nesiskiria savo spalva bei kitais aspektais. Tai reiškia, kad aplinkiniai niekaip negalės pastebėti, jog ne visi jūsų dantys yra natūralūs.

Jei pasinaudosite dantų protezavimo procedūra, visų minėtų problemų, kurios kyla tuomet, kai nesiimame jokių veiksmų, galėsite akimirksniu išvengti. Suprasite, kad jums tikrai nevertėjo laukti, nes dantų protezavimas yra greita, sklandi ir neskausminga procedūra. Net jei jūs daugybę metų labai baiminotės odontologijos srities specialistų, nes visuomet manėte, kad jų atliekamos procedūros yra labai skausmingos – nurimkite. Gyvename dvidešimt pirmame amžiuje. Mums nebėra jokios būtinybės jaudintis dėl to, kas yra labai efektyvu ir nesudėtinga. Juolab, kad šiuo atveju kalbame apie odontologines procedūras, kurios padeda mums atgauti laimingą ir pilnavertį gyvenimą. Tokiu atveju mes ir vėl galime plačiai šypsotis, nevaržomai bendrauti su aplinkiniais ir išvengti įvairių papildomų dantų problemų.

Todėl jei prarastų dantų problema aktuali ir jums, pirmiausia pasidomėkite, ką rekomenduoja šiuolaikiniai odontologijos specialistai. Peržiūrėkite dabar veikiančių odontologijos klinikų asortimentą. Įvertinkite jų teikiamas paslaugas, jų spektrą, odontologų turimą patirtį ir kitus svarbius aspektus. Be abejo, jei jums svarbi šių paslaugų kaina, taip pat galite palyginti ir dantų protezavimo įkainius, taikomus skirtingose odontologijos klinikose. Tačiau vėlgi, pastarasis veiksnys tikrai neturėtų tapti lemiamas priimant galutinį sprendimą. Šiandien galima pasinaudoti įvairiomis finansavimo priemonėmis, todėl už tokias procedūras galima mokėti ir išsimokėtinai, vienu metu nepatiriant didesnių ir reikšmingų išlaidų.