Namai

Nekilnojamo turto vertinimo paslaugos: 3 dažniausi mitai apie jas

Nekilnojamo turto vertinimas yra ta paslauga, kuri šiandien aktuali daugeliui žmonių. Vis dėlto, su ja siejama nemažai mitų. Aptarkime pačius grėsmingiausius, kad Jūsų nekilnojamo turto vertinimo paslaugos būtų išnaudotos maksimaliai naudingai!

  1. Bankų teikiamas turto vertinimas yra konservatyvus

Bankas pasamdys išorinį vertintoją, kad jis pateiktų nešališką jūsų turto vertinimą. Vertintojai turi veikti nepriklausomai ir neturėtų būti paveikti šalies, kuri siekia atlikti vertinimą, arba būti susirūpinusiomis priežastimis, kodėl buvo paprašyta atlikti vertinimą.

Vertinimo ataskaita gali būti ginčijama teisme ir turi būti paremta lyginamaisiais rinkos duomenimis, todėl vertintojas turi turėti galimybę pagrįsti savo vertinimo skaičių pateikdamas įrodymus apie palyginamus pardavimus tam tikroje srityje. Rengdami vertinimo ataskaitą, vertintojai turi laikytis griežto proceso, kuris labai priklauso nuo faktinių duomenų ir tinkamos metodikos.

  1. Profesionalių vertintojų teikiamos nekilnojamo turto vertinimo paslaugos nėra kokybiškos, nes jie nepraleidžia pakankamai laiko apžiūrint objektą.

Prieš aplankydamas nekilnojamąjį turtą, vertintojas atliks išsamų jūsų vietinės rinkos pagrindinį tyrimą. Vertintojai turi prieigą prie programinės įrangos ir duomenų, leidžiančių jiems patikrinti naujausius pardavimo duomenis jūsų vietovėje ir turėti žinių apie panašias savybes.

Kai vertintojas atvyks į jūsų nekilnojamąjį turtą, jis turės labai konkretų ieškomų daiktų sąrašą ir šiai informacijai surinkti gali prireikti tik 20–30 minučių. Vertintojo atliktas papildomas tyrimas turėtų būti aiškiai nurodytas jums pateiktoje vertinimo ataskaitoje.

  1. Daugiau miegamųjų – didesnė turto vertė

Dažnai nekilnojamojo turto savininkai daro klaidą manydami, kad jų turtas yra vertas daugiau nei kitas jų rajone, nes jame yra daugiau miegamųjų. Iš tiesų, nekilnojamo turto vertinimo paslaugos nėra tokios paprastos.

Prieš trisdešimt metų į tai tikrai buvo atsižvelgta, kai namų dizainas buvo ne toks sudėtingas, o vidutinis šeimos dydis buvo didesnis. Šiuolaikinėje rinkoje turto vertinimas kiek kitoks, nes nekilnojamojo turto savininkai dažnai pasirenka laisvą miegamąjį paversti darbo kambariu ar biuru, namų kino teatru arba sandėliuku, o garažus vyrauja tendencija paversti miegamaisiais, kad galėtų gyventi vyresni paaugliai ir suaugę vaikai, o asmeninė erdvė yra atokiau nuo pagrindinės gyvenamosios erdvės.

Lyginant dvi savybes, ypač vienetus, bendras grindų plotas gali būti geresnis vertės rodiklis, o ne miegamųjų skaičius būste. Vertintojai, lygindami nuosavybę, taip pat atsižvelgia į vietove pagrįstus veiksnius, pvz., patrauklumą gatvėje, prieigą prie gatvės ir vaizdus.