Gyvūnai

Miręs augintinis privalo būti palaidotas oficialiose gyvūnų kapinėse

Kai miršta mums artimas žmogus, jaučiamės labai prislėgti ir nežinome, kaip reikės gyventi toliau. Tačiau tai nėra vienintelis atvejis, kuomet mus užplūsta tokie neigiami pojūčiai. Ne išimtis yra ir mūsų augintinio mirtis. Ir tai tik dar kartą įrodo, kad daugelis žmonių savo augintinius vertina lygiai taip pat kaip ir žmones. Tačiau, kaip bebūtų paradoksalu, anaiptol ne visi šeimininkai žino, kad egzistuoja oficialios gyvūnų kapinės, todėl augintinio mirties atveju jie jį palaidoja bet kurioje pasirinktoje vietoje. Žinoma, tokiu būdu yra pažeidžiami galiojantys mūsų šalies įstatymai, todėl šeimininkui, kuris savo augintinį laidoja ne tam skirtoje vietoje, gali būti skiriama administracinė nuobauda (piniginė bauda). Kita vertus, taip besielgiantiems šeimininkams galėtų pasirodyti, kad įstatymai yra nehumaniški – juk laidojamas miręs augintinis. Tačiau akivaizdu, kad nehumaniški yra ne įstatymai, o būtent toks žmonių požiūris. Būtina suprasti, kad augintinio laidojimo būdų neturėtume atskirti nuo žmonių laidojimo metu taikomų veiksmų. Tai yra vienas ir tas pats, kad ir kaip sudėtinga kai kuriems bebūtų tai suprasti. Taigi, kuo daugiau naminių gyvūnų šeimininkų supras, kad mirusius augintinius būtina laidoti tik gyvūnų kapinėse, tuo sąmoningesne ir humaniškesne visuomene mes tapsime.

Gyvunu kapinesBe abejo, situacija nėra tokia prasta, kaip galėtų pasirodyti. Laikas bėga ir vartotojų požiūris palaipsniui keičiasi. Tai reiškia, kad vis dažniau gyvūnų šeimininkai mirusius augintinius palaidoja kapinėse. Ir tai nėra tik tušti žodžiai – visą tai patvirtina ir oficialiose gyvūnų kapinėse daugėjančių kapaviečių skaičius. Jau nekalbant apie tai, kad labai aktyviai veikia ir gyvūnų laidojimo paslaugų teikėjai, kurie kaskart gelbėja mirusių augintinių šeimininkams, daugelį užduočių atlikdami už juos.

Ir nors jums gali būti sudėtinga suprasti, kam viso to reikia. Neuždavinėkite sau jokių gluminančių klausimų. Tiesiog atminkite, kad augintinį palaidoti būtina tinkamai. O jei jums visą tai patiems padaryti yra pernelyg sudėtinga, tiesiog susisiekite su gyvūnų laidojimo paslaugų teikėjais, kurie gali suteikti labai profesionalias paslaugas, paremtas didele pagarba augintiniams, užuojauta mirusių augintinių šeimininkams ir ilgamete patirtimi.