Namai,  Prekės ir paslaugos

Lauko durų montavimas

lauko durysNamas ar butas neįsivaizduojami be durų. Lauko durys saugo nuo neigiamų aplinkos faktorių, pasižymi šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis, įneša patogumo ir komforto jausmą. Nepaisant skirtumų (medžiagos, iš kurių pagamintos ir pan.), lauko durys reikalauja atitinkamų žinių ir įgūdžių jas montuojant. Specialistai, atsižvelgdami į tai, nerekomenduoja savo rankomis montuoti sunkių, šarvuotų lauko durų. Todėl šį darbą geriausia patikėti profesionalams.

Šarvuotos lauko durys turi būti sumontuojamos pačių gamintojų. Todėl, kad klaidų kaina šiame procese – pernelyg aukšta. Kas bus, jei durys užstrigs, ar suges užraktas, ir neturėsite galimybės patekti į nuosavą butą ar namą? Turbūt, teks laužti duris. Įmonės, kurios parduoda šarvuotas lauko duris, visada pačios vykdo jų montavimą, t. y. prisiima atsakomybę už galimas montavimo klaidas. Tačiau, kaip be būtų, svarbu žinoti, kaip teisingai montuojamos lauko durys, bent jau tuo tikslu, kad galėtumėte kontroliuoti darbų, atliekamų Jūsų pasirinktos durų gamybos įmonės meistrų, eigą.

Lauko durų montavimo etapai

Lauko durų montavimo procesas susideda iš toliau vardijamų etapų:

– išmontuojamos senos lauko durys;

– paruošiama durų anga;

– įstatoma durų stakta.

Prieš imantis durų montavimo, atliekamas senųjų durų išmontavimas. Grindys padengiamos plėvele arba medžiaga, kad paviršius būtų apsaugotas nuo dulkių ir grindų dangos pažeidimų. Senų durų išmontavimas atliekamas atsargiai, kad nebūtų pažeista durų anga, ruošiantis tolesniam naujų durų montavimui. Grindys ir anga išvalomos nuo purvo, po to – išlyginamos.

Lauko durų montavimas vyksta iš lauko pusės. Tarpas tarp sienos ir durų turi sudaryti ne daugiau 2 cm iš kiekvienos pusės. Jeigu atstumas nors šiek tiek viršija šį skaičių, montuotojas siaurina durų angą. Tam naudojami strypeliai, įstatomi per visą durų angos perimetrą.

Montuojant lauko duris, svarbiausia – sekti atstumus tarp skirtingų elementų. Durų stakta turi tiksliai įsimontuoti į durų angą. Staktos kraštai turi tvirtai šlietis prie sienos. Jeigu bus tiksliai laikomasi aukščiau išvardintų taisyklių, lauko durys patikimai saugos Jus nuo įsilaužimo ir garantuos gerą garso ir šilumos izoliaciją.

Lauko durų montavimas – profesionalų užduotis

Teisingai sumontuotos lauko durys tarnaus Jums ilgą laiką, o taip pat garantuos Jums saugumą. O štai, klaidos, kurios gali pasitaikyti montuojant duris, gali tapti spynos atrakinimo ir užrakinimo problemų kaltininkėmis, taip pat, dėl galimų klaidų, greičiau dėvisi durų rankenos, vyriai ir kiti elementai. Todėl dar kartą primygtinai siūlome patiems nesiimti lauko durų montavimo.

Svarbu atsiminti, kad net geriausios lauko durys gali būti „sugadintos“ neteisingai jas montuojant. Todėl lauko durų montavimą patikėkite specialistams. Aukštos kvalifikacijos meistrai turi ne tik specialius įrankius, pagreitinančius ir palengvinančius lauko durų montavimo procesą, bet ir ilgametę šio darbo patirtį bei reikalingus įgūdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *