Namai,  Prekės ir paslaugos

Kriterijai, padėsiantys išsirinkti sklypą

nekilnojamas turtasDaugelis svajoja apie nuosavus namus. Ryžtingiausių ir turinčių bent pradinį kapitalą svajonė dažniausiai išsipildo. Visa ko pradžia yra tinkamo sklypo pasirinkimas. Tad straipsnyje panagrinėsime esminius aspektus, kaip išsirinkti sklypą namo statyboms. Pateikiama informacija – tik rekomendacijos, bet aišku viena: ji gali padėti sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Sklypo rinkimasis – ilgas ir dažnai labai žaismingas procesas. Geriausia dėmesį atkreipti į kelis esminius momentus. 

Sklypo vieta

 Sklypus įprasta rinktis mieste arba priemiestyje, sklypų masyve. Rinkdamiesi sklypus mieste, žmonės dažniausiai linkę prisirišti prie gimtųjų vietų arba širdžiai mielų rajonų. Tačiau verta atkreipti dėmesį, ar netoliese yra mokykla, parduotuvė, viešojo transporto stotelė ir kt. Puikių sklypų mieste galima rasti skelbimų portale Nekilnojamasturtas.lt/sklypai. Jei rinksitės sklypą sklypų masyve, verčiau nesirinkite kampinio sklypo, kuris mažiau vertas. Tas pats galioja ir greta transformatorinės esančiam sklypui. Visada geresnis sklypas, iki kurio privažiavimas – asfaltuotas. 

Dokumentacija

 Būtina pežvelgti sklypo dokumentus. Svarbiausias kriterijus – sklypo paskirtis. Ar tokio tipo žemėje galėsite statyti norimą namą? Ar nėra apribojimų dėl sklypo panaudos? Reikėtų atlikti ir sklypo toponuotrauką, kurioje būtų matyti visos sklype esančios komunikacijos. Dar svarbesnė už pastarąją yra geologinė nuotrauka, kuri parodys, koks gruntas ir kokio tipo namą perkamame sklype bus galima statyti. Jei gruntas prastas, turėsite daug papildomų išlaidų, tad užbėgdami įvykiams už akių tokio sklypo verčiau nepirkite. 

Komunikacijos

 Komunikacijos – tai vienas iš esminių sklypo vertės kriterijų. Kaip galima įsitikinti peržiūrėjus skelbimų kategoriją Nekilnojamasturtas.lt/sklypai, brangiausi tie sklypai, iki kurių yra atvestos visos komunikacijos. Atminkite, kad komunikacijų įvedimas – išties brangus „malonumas“.

 Vandentiekį toponuotraukoje žymi žalios spalvos linija. Nuotekos žymimos ruda linija. Jeigu sklype yra šulinys, veikiausiai čia bus ir nuotekų sistema. Elektros srovę, ateinančią iki sklypo, žymi raudona linija. Greta sklypo ribos dažnai būna įvadinės elektros dėžutės. Jei elektros sklype nėra, reikės elektros įvedimo projekto. Dujos žymimos ruda spalva. Ši komunikacija yra tik mažoje dalyje sklypų, daugiausiai – esančiuose miestuose. Taip pat toponuotraukoje atsispindės ir lietaus kanalizacija, drenažas, jei tokie sklype suformuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *