Šiluminė energija yra ateities energija, nes ši energijos rūšis yra orientuota į aplinkai nekenksmingą produktą. Kylant kainoms ir aplinkinės erdvės taršai, oro šilumos siurblys yra labai aktualus, nes tai alternatyvus energijos šaltinis.
Iš viso yra keletas šilumos siurblių tipų, jie skirstomi pagal tai, iš kur bus tiekiama šiluma, tai gali būti oras, vanduo ar žemė.
Struktūriškai bet koks šildymo siurblys susideda iš dviejų dalių: išorinės, kuri paima šilumą iš atsinaujinančių šaltinių, ir vidinės, kuri šią šilumą atiduoda jūsų namų šildymo ar oro kondicionavimo sistemai. Šiuolaikiniai šilumos siurbliai pasižymi dideliu energetiniu efektyvumu, o tai praktiškai reiškia, kad namo savininkas, naudodamas šilumos siurblį, vidutiniškai išleidžia tik ketvirtadalį pinigų, kuriuos būtų išleidęs namo šildymui ar vėsinimui, jei šilumos siurblio neturėtų. Kitaip tariant, sistemoje su šilumos siurbliu 75% naudingos šilumos suteikia nemokami šaltiniai – šiluma iš žemės, gruntinio vandens arba patalpose šildomo ir į gatvę išmetamo panaudoto oro.
Nusprendus naudoti šilumos siurblį kaip pagrindinį namų šildymo šaltinį, neišvengiamai iškyla klausimas, kaip išsirinkti sau idealiai tinkantį? Juk kiekvienas pardavėjas giria savo prekę, o rinkoje yra įvairių gamintojų šilumos siurblių. Kaip palyginti skirtingus oro šilumos siurblių modelius, objektyviai įvertinti jų efektyvumą ir galią, atitikimą mūsų klimato sąlygoms? Galutinis rezultatas priklauso nuo teisingo pasirinkimo – jaukumas ir komfortas mūsų namuose su minimaliomis finansinėmis išlaidomis neapseis be specialistų patarimų, kuri šildymo sistema atitiks geriausiai jūsų poreikius.
Renkantis šildymo šaltinį paprastai atsižvelgiama į keletą veiksnių:
- Mėnesio šildymo išlaidų dydis;
- Finansinės išlaidos šildymo sistemos įrengimui;
- Minimalūs srauto kaštai šildymui ir karšto vandens tiekimui su optimaliu šildymo įrangos atsipirkimo periodu;
- Maksimalus šildymo įrangos saugumas, ekologiškumas;
- Komfortas namuose esant bet kokiai aplinkos temperatūrai.