Apranga, mada

Kiek drabužėlių naujagimiui reikia pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais?

Kiekviena būsimoji mamytė nori maksimaliai pasiruošti kūdikio atėjimui į šį pasaulį. Sudarydama sąrašus, besilaukianti moteris apgalvoja kokių drabužėlių prireiks mažyliui pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais. Internete galite rasti labai daug pirkinių naujagimiams sąrašų, tačiau juose, deja, kaip vėliau kalba šiuolaikinės mamos, labai daug nereikalingų daiktų.

Jeigu žinote, kad giminės ir artimieji ruošiasi dovanoti naujagimiui dovanas, geriau pasakykite jiems kokių daiktų jums reikia. Nepamirškite ir to fakto, kad kai kurie daiktai gali jums atitekti iš pažįstamų mamų, kurių vaikučiai jau paaugo ir dalis kokybiškų kūdikio daiktų jiems tiesiog nebereikalingi. Į sąrašą įtraukite tik pačius kūdikiui būtiniausius pirmosiomis jo gyvenimo dienomis daiktus, visa kita, ko prireiks po pirmojo mėnesio jūs bet kuriuo jums patogiu metu galite įsigyti internetinėje parduotuvėje KIDY.eu.

Sudarant naujagimiui būtinų daiktų sąrašą, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  • sezoniškumas. Priklausomai nuo to, kokiu metų laiku gimė mažylis, keisis ir jam būtinų daiktų kiekis. Juk vasarą su kūdikiu daugiau vaikščiosite, o štai žiemą didesnę laiko dalį praleisite namie;
  • Standartinis naujagimiams skirtų rūbelių dydis – 56, tačiau jei ultragarsinis tyrimas parodė, kad jūsų mažylis įvardijamas kaip stambus vaisius, tai geriau pirkti 62 dydžio drabužėlius. Nepergyvenkite, jei pirmosiomis dienomis šie rūbeliai bus šiek tiek didoki, naujagimiai auga labai greitai ir jau artimiausiu metu netgi tie drabužėliai jam bus per maži;
  • kokybė. Rinkdamiesi drabužėlius naujagimiui atkreipkite dėmesį į tai, kad rubai kudikiams būtų tik iš natūralių audinių;
  • prekės ženklas. Neverta vaikytis brangių daiktų vien tik todėl, kad juos pagamino garsi firma, juk net ir mažai žinomų prekių ženklų kokybiški rūbai kūdikiams jūsų mažyliui lygiai taip pat greitai bus per maži, kaip ir garsių firmų ar pasaulyje žinomų dizainerių rūbeliai;
  • Šiuolaikinių mamyčių manymu patys geriausi rūbeliai naujagimiams – smelinukai su spaustukais. Tuo tarpu per galvą velkami rūbeliai – ne pats geriausias pasirinkimas kūdikiui.

Vaikiški smelinukai kudikiams. Kaip išsirinkti?

Smelinukas naujagimiui – svarbus pirkinys, todėl renkantis jį derėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių parametrų:

  • audinys. Natūrali medvilnė arba trikotažas iš medvilnės – patys saugiausi ir ekologiškiausi audiniai vaikiškiems gaminiams;
  • užsegimai. Užsegimai turėtų būti maksimaliai plokščios formos, kad nesukeltų mažyliui diskomforto. Spaustukai nepalyginamai patogesni ir patikimesni, nei sagos. Smėlinukai (bodziukai) turėtų būti įvertinti pagal užsegimo kokybę. Pirkdami smėlinuką įdėmiai apžiūrėkite spaustukų kokybę, įvertinkite, ar jie pakankamai tvirtai prisiūti prie rūbelio. Deja, reikia pripažinti, kad pigiuose gaminiuose jie greitai atplyšta arba sulūžta;
  • siūlės. Bodziukai kudikiams su klasikinėmis siūlėmis gali mažyliams sukelti gana didelių nepatogumų, todėl geriausiai tinka bodziai kudikiams su plokščiomis ir išorinėmis siūlėmis;
  • rankovių krašteliai. Rūbeliai su uždaromis rankovėmis bus reikalingi tik pirmąjį naujagimio mėnesį. Nuo antrojo mažylio gyvenimo mėnesio tokius rūbus geriau vilkti tik miego metu.

Vaikiski bodziukai naujagimio garderobe, kiek jų turėtų būti?

Labai dažnai mylintys tėvai ir giminaičiai naujagimiui priperka labai daug nereikalingų drabužių. Ne išimtis ir smėlinukas.  Jų kūdikiui priperkama tiek daug, o mažylis auga taip greitai, kad kai kurie rūbeliai, tame tarpe ir bodziukai vaikams, taip ir lieka net neišpakuoti. Kūdikis juos išauga taip ir nespėjęs nė karto jais pasipuošti.

Vasarą gimusiam mažyliui smelinukai naujagimiui bus pagrindiniai rūbeliai, todėl kūdikio garderobe turėtų būti dveji bodziukai be rankoviu arba trumpomis rankovėmis karštymečiui ir dveji smėlinukai kūdikiams vėsiam orui  (vieną vilkės kūdikis, kitas atsargai).

Žiemą pasaulį išvydusiems naujagimiams bus reikalingas bodziukas, jei namuose karšta arba kai labai šalta užvilkti po miego kombinezonu: vėl gi reikalingi dveji bodžiai vaikams ilgomis rankovėmis ir dveji smelinukai trumpomis rankovemis, kad būtume pasiruošę įvairioms situacijoms.

Kam reikalinga kepuryte naujagimiui

Kepures kudikiams – labai svarbi naujagimio garderobo detalė. Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais kudikiu kepurytes saugo mažylių galveles nuo persišaldymo, sukuria jaukumo, saugumo ir komforto pojūtį.

Be estetinės funkcijos kepurytes kudikiams turi patikimai saugoti mažylius nuo oro sąlygų. Šaltuoju metų laiku kudikiu kepures saugo mažuosius nuo vėjo ir šalčio, karštymečiu kepuryte kudikiui reikalinga apsisaugoti nuo kaitrių saulės spindulių bei galimų skersvėjų.

Be to, kepurytės kūdikiams reikalingos apsisaugoti nuo naujagimiui dar neįprastų garsų ir apsaugoti momenėlį.

Kelias kepurytes naujagimiui turėtume nusipirkti

Naujagimio kraitelyje turėtų būtinai būti ne mažiau kaip 2-3 medvilninės naujagimiu kepurytes arba trikotažinės kepures naujagimiams. Pravers ir 1-2 kudikio kepuryte iš bajaus, minkštos flanelės vėsiems vakarams. Tokios naujagimio kepurytes tiks ir vėlyvuoju pavasariu arba ankstyvuoju rudens periodu.

Vasarai pakaks vienos vasarines kepures kudikiams. Tai gali būti trikotažinė vasarine kepuryte kudikiui arba tiesiog paprasta naujagimio kepuryte. Kepurės kūdikiams ypač praverčia ir po maudymosi procedūrų.

Labai patogu pirkti kepures vaikams internetu. Beje, kaip ir kitus vaikams reikalingus daiktus. Itin gražių, stilingų ir kokybiškų rūbų Jums gali pasiūlyti KIDY. Internetinėje parduotuvėje KIDY.eu Jūsų pasirinkimui nuostabūs rubai kudikiams, vaikiškos kepurės, bodziukai mergaitėms ir berniukams bei kiti puikūs kokybiški gaminiai už prieinamą kainą. Apsilankykite, neapsiriksite!