Finansai

Kaip sutikti šventes be skolų?

Niekas nepaneigs, jog šventinis laikotarpis – tai stebuklų kupinas metų laikas. Vis dėlto, dovanų pirkimas ir pasirengimas šventėms gali atnešti ne tik džiaugsmo, bet ir finansinių problemų. Juk gyvename tokiais laikais, kai vartojimo paskola ar paskolos iš žmonių tampa įprastu reiškiniu perkant dovanas ar vykstant į naujametines keliones.

Žemiau pateikiame kelis patarimus, kurie padės jums sutikti Naujuosius metus be skolų – ar bent jau jas sumažinti.

Laikykitės biudžeto

Šventiniu laikotarpiu aplinkui atsiranda daugybė pagundų – kompanijos pristato pačius naujausius savo produktus su viltimi juos parduoti dovanų ieškantiems žmonėms, atlikėjai organizuoja grandiozinius renginius arenose, o parduotuvių lentynas nugula gausybė skanumynų. Kaip gi atsilaikyti?

Jeigu esate užsibrėžę tikslą šventes sutikti be naujų skolų, tuomet svarbu laikytis susiplanuoto biudžeto ir nepasiduoti pagundoms pirkti viską iš eilės. Kiekvieną kartą, kai ranka tiesiasi prie kokio naujo daikto, paklauskite savęs ar jums šio daikto tikrai reikia, ar tiesiog jo norite. Žinoma, nieko blogo kartais save palepinti, tačiau nepameskite kelio dėl takelio.

Neleiskite pinigų, kurių neturite

Yra sakoma, kad jeigu neįstengiate įsigyti prekės ne išsimokėtinai, geriau išvis jos nepirkti. Tai labai supaprastinta taisyklė, kuri taip pat turi išimčių, tačiau jeigu jūsų finansinė padėtis šiuo metu tikrai prasta, laikydamiesi jos neįbrisite į skolų liūną dar giliau. Jeigu piniginėje švilpauja vėjai, jus išgelbės ne dar viena vartojimo paskola, o finansinė disciplina.

Padenkite bent minimalias įmokas

Metų pabaiga yra puikus metas peržvelgti savo finansinius įsipareigojimus – visų paskolų įmokas, automobilio lizingą ir t.t. Apskaičiuokite, kiek pinigų kiekvieną mėnesį privalote skirti šioms įmokoms. Galbūt turite erdvės mokėti daugiau ir greičiau grąžinti paskolą? O gal atvirkščiai, apmokėję visas sąskaitas liekate vos su keliais eurais kišenėje? Tokiu atveju galima bandyti keisti paskolų sutarties sąlygas. Jeigu atsidurtumėte tokioje situacijoje, kai neįstengiate sumokėti net minimalios įmokos, tai gali neigiamai atsiliepti jūsų finansinei istorijai.

Įvertinkite savo galimybes

Visada stenkitės turėti santaupų ir neleisti daugybės pinigų ne pirmo būtinumo prekėms. Dažnai žmonės sako, jog neturi pinigų, tačiau iš tiesų juos tiesiog išleidžia brangiam maistui ar hobiams. Net jeigu nutiko taip, kad dėl vienos ar kitos priežasties jums būtinai reikia pinigų, o jų šiuo metu neturite, nebūtina tą pačią sekundę imti greito kredito – paskolos iš žmonių gali būti finansiškai palankesnis variantas. Draugas ar pažįstamas gali paskolinti pinigų be didelių palūkanų, kol jūs atsistosite ant kojų.