Namai

Kaip pasirūpinti terasa žiemą?

Nors lauke vis šalčiau, žiemos dienos taip pat turi savo žavesio ir jaukumo. Ruduo yra puikus laikas sutvarkyti savo sodą ir paruošti jį naujam sezonui. Jeigu turite lauko terasą, ją taip pat reikėtų paruošti šaltąjam metų sezonui.

Savo sodo baldus, kepsninę ir kitą įrangą, kuri dažniausiai būna ant terasos, laikykite saugioje ir sausoje vietoje prieš šalnas. Prieš tai atlikdami įsitikinkite, kad jūsų baldai yra visiškai išvalyti ir išdžiovinti. Galiausiai gerai nušveiskite terasą, nes užšalus žalios nuosėdos ir šlapi lapai gali tapti pavojingai slidūs.

Taip pat, jeigu terasoje turite baldų, uždenkite juos, kai jų nenaudojate. Kondensatas gali sukelti rūdis, kurios pažeis jūsų baldus. Galite naudoti antklodes, tačiau yra lauko brezentai, kurie pakankamai patvarūs ir ilgaamžiai, kad apsaugotų jūsų baldus ir kitus lauko daiktus.

Yra žmonių, kurie lauko terasa naudojasi ir žiemą. Jeigu jūs vienas iš tokių, tuomet yra keli patarimai kaip tik jums.

Jeigu ir žiemos periodu norite grožėtis jaukia ir gražia terasa, tuomet į ją galite atnešti ištvermingų augalų, kurie yra atsparūs šalčiams. Deja ne visi augalai tinka rudeniui ar žiemai, taip pat yra tokių, kurie žiemą atrodys „nuogi“.

Terasoje ant kėdžių ir kitų lauko baldų naudokite pagalves ar antklodes, kad sėdėti būtų šilčiau. Be pagalvių ir antklodžių terasoje galite padėti žvakių. Nepaisant to, kad žvakės yra labai mažos, jos išskiria šilumą, taip pat suteikia atmosferai jaukumo. Ant grindų galite pakloti kilimą, jis sustabdys šaltį kylantį iš apačios. Jeigu terasa yra atvira, tuomet visus šiuos išvardintus daiktus, kai jų nenaudojate, įneškite į vidų. Tačiau pats geriausias variantas žiemai yra uždara terasa.

Jeigu turite atvirą terasą, tuomet galima įrengti stiklines stumdomas duris ar langus iš visų pusių. Tokiu būdu turėsite galimybę uždaryti savo atvirą terasą. Stiklas apsaugo nuo šalčio ir kitų blogų oro sąlygų.

Kokybiškų ir jaukių terasų pavyzdžių rasite https://www.kiemoprojektai.lt/lt/kiemo-projektai/terasos.htm