Namai

Kaip pasirinkti židinį namams?

Židinys namuose – tai ne tik šilumos šaltinis, bet ir interjero elementas. Niekas nepaneigs, kad židinys kuria jaukią, ramią ir šiltą aplinką kiekvienuose namuose. Šiuolaikinių technologijų dėka, židinį galima įsirengti ne tik nuosavame name, bet ir bute. Tokiu būdu net ir nedidelis butas miesto centre taps jaukumo oaze. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirinkti židinį namams.

  • Įvertinkite poreikius

Židinio pasirinkimas priklauso nuo to, kokiu tikslu jį naudosite. Jei pagrindinė jo funkcija bus apšildyti namus, geriausia rinktis ketaus arba plieno židinį. Jie pasižymi dideliu naudingumo koeficientu, jų šiluma apšildys didesnį plotą nei kitų rūšių židiniai. Kai kurie plieno židiniai netgi turi pajungimo prie centrinės šildymo sistemos funkciją. Tuo tarpu jei jums šilumos klausimas ne toks svarbus, o židinį renkatės kaip interjero elementą, pasižvalgykite elektrinių ir dujinių židinių rinkoje. Šie židiniai labiau orientuoti į estetinį vaizdą ir nors jiems nereikalingas kietasis kuras, liepsna juose atrodo visiškai natūraliai. Siekiantiems optimalaus varianto (tiek šilumos gavimo, tiek dailios išvaizdos) rekomenduojama pasidomėti ketaus židinių gamintojų pasiūla. Pavyzdžiui, Invicta ketaus židiniai pasižymi plačia dizainų gausa ir puikiomis šilumos gaminimo savybėmis.

  • Įvertinkite priežiūrą

Rinkdamiesi židinį pagalvokite ir apie tai, kiek priežiūros jam galėsite skirti. Dujiniams ir elektriniams židiniams nereikalinga jokia pastovi priežiūra. Na, o židinio kūrenimas kietuoju kuru žinoma reikalauja šiokios tokios priežiūros. Be pačio kūrenimo proceso taip pat būtina reguliariai išvalyti pelenus bei kaminą.

  • Įvertinkite finansines galimybes

Kalbant apie materialines išlaidas įsigyjant židinį, brangiausias variantas yra dujiniai židiniai, kurių kaina nuo 2000 eur. Kokybiškas plieno židinys kainuos nuo 700 eur. Praktiškas ir ekonomiškai naudingas variantas – ketaus židinys, kurį galite įsigyti vos nuo 400 eur. Tuo tarpu pigiausias, tačiau ne prasčiausias pasirinkimas – elektrinis židinys, atsieis vos nuo 250 eur.