Finansai

Kaip paprastai išieškoti skolą?

Paskolinote nemažą sumą savo geram draugui ar kaimynui, tačiau jau ilgą laiką apie skolos grąžinimą nepavyksta rasti kalbos? Šiandien susigrąžinti skolą galima ne tik iš juridinių, skolą oficialiais sandoriais įtvirtinusių asmenų, bet ir fizinių https://www.eskolos.lt/skolu-isieskojimas-is-fizinio-asmens.

Vilties prarasti nereikėtų, net jeigu ši paskola nebuvo notariškai ar kitaip teisiškai įtvirtinta. Nors žodinis susitarimas nepakankamas, tačiau bet koks rašytinis pripažinimas apie skolos egzistavimą yra svarus įrodymas, ir tokią skolą atgauti tikrai realu. Tiesa, šiuo atveju prireiks daugiau kantrybės, laiko ir galimai bus neišvengiamas trečiosios šalies – skolų išieškotojo įsikišimas.

Bendrovių vykdomi skolos išieškojimo metodai gali būti taikomi įvairūs, priklausomai nuo situacijos. Kartais pakanka vos informuoti skolininką, kad skola yra perduota išieškojimo bendrovei su raginimu grąžinti skolą. O kartais tenka imtis ir teisminių skolos išieškojimo procedūrų.

Neretai skola grąžinama dar pirminėje stadijoje, taikaus susitarimo pagalba. Tačiau ne visuomet tai pavyksta padaryti net ir teismui skolą pripažinus ir įpareigojus ją apmokėti. Piktybiškai ar dėl kitų priežasčių nevykdant teismo įpareigojimo, skola gali būti išieškota priverstiniu būdu. Gali būti taikomas banko sąskaitų, turto areštas ar skola nurašoma iš darbo užmokesčio.

Daugelis skolas bandančių atgauti žmonių nuogąstauja, kad skolininkas iš tiesų neturi iš ko grąžinti jam skolos, o kartais žino, kad tai daroma tyčia. Tokie asmenys stengiasi oficialiai niekur nesidarbinti, nors neoficialių pajamų turi pakankamai. Tokiu atveju galima tikėtis skolos išieškojimo net iš sutuoktinio (-ės) darbo užmokesčio ar jo turimo turto.

Kita vertus, skola gali būti išieškoma nebūtinai visa iškart, o dalimis. Tai gana priimtinas sprendimas ir pačiam skolininkui, kuris visos sumos grąžinti vienu kartu neturi galimybės. Taigi, bet kokiu atveju skolos atgavimas nėra neįmanomas dalykas.