Prekės ir paslaugos

Kaip išsirinkti dažus medienai?

Visi žino teigiamas medienos savybes, įskaitant ekologiškumą, patrauklią išvaizdą, ilgaamžiškumą. Taip pat visi žino pagrindinį medienos trūkumą – jautrumą įvairių išorinių veiksnių įtakai, per didelę drėgmę ir mikroorganizmų veikimą. Štai kodėl svarbu apsaugoti medį nuo visų rūšių poveikių, ypač naudojant medžiagą lauke.

Norint išsaugoti gerą medžio išvaizdą, reikia medieną nudažyti. Medienai skirti dažai shop.remmers.lt yra efektyviausia apsauga nuo neigiamo drėgmės, šalčio ir aukštos temperatūros poveikio. Patyrę meistrai pataria atkreipti dėmesį ne tik į dažų spalvų pasirinkimą, bet ir į jų pagrindą, kompoziciją bei paskirtį.

Dažai yra dažai, tačiau tiesa ta, kad yra keli skirtingų tipų dažai, kuriuos galite naudoti medienos dažymui. Žinodami daugiau kiekvienos rūšies specifikos, galėsite išsirinkti geriausiai jūsų poreikiams pritaikytus dažus.

  • Aliejiniai dažai

Daugelis žmonių renkasi aliejinius dažus dėl jų patvarumo. Pastebėsite, kad išdžiuvus dažams, aliejus sukuria lygų paviršių, suteikianti medienai gražią matinę arba blizgančią dangą, atsižvelgiant į pasirinktų dažų tipą. Šiam blizgesiui išgauti nereikia viršutinio sluoksnio.

  • Vandeniniai dažai

Šiuo metu populiariausi yra vandens pagrindu pagaminti dažai.  Nereikia Išankstinio medienos paruošimo prieš dažymą, nebent mediena anksčiau buvo dažyta aliejiniais dažais. Vandeniniai dažai labai greitai džiūsta, o spalva atspari blukimui ir įtrūkimams.

Nesvarbu, ar planuojate dažyti baigtą, ar nebaigtą gaminį iš nedienos, pirmiausia jį turėtumėte padengti gero grunto sluoksniu. Mediena yra organinis junginys ir bando sugerti visus dažus, kuriuos tepate, o tai turės įtakos jūsų gatavo produkto kokybei.

Spalvų pasirinkimas yra visiškai asmeniškas reikalas, tačiau kai pasirenkate fono spalvas baldams, galite pastebėti, kad vieni geriau nei kiti išryškina natūralų medžio grožį. Kiekvienai medienos rūšiai būdinga tam tikra spalva.

Medienos gaminių dažymas turėtų būti atliekamas tik su aukštos kokybės medžiagomis. Tik tokios kompozicijos išsaugos originalias medžio savybes ir nesugadins jo išvaizdos.