IT

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo pavojingų virusų?

Mus visus erzina iššokantys langai, el. pašto šiukšlės ir visi tie nemalonumai, su kuriais susiduriame naršydami internete. Tačiau kompiuteriniai virusai toli gražu ne tik erzina.

Norint išvengti virusų kompiuteryje, labai svarbu yra prevencija, o ne kompiuterio taisymas virusui jau pakenkus. Svarbu atkreipti dėmesį į skirtumą tarp virusų ir kenkėjiškų programų.

Kasdieniame pokalbyje žiniasklaidoje dažnai matome terminus „virusas“ ir „kenkėjiška programa“. Laimei, dauguma kenkėjiškų programų, apie kurias šiandien girdime, nėra vien virusai: gryni kompiuteriniai virusai sudaro mažiau nei 10 % visų mūsų matomų kenkėjiškų programų. Tačiau jie toli gražu nėra reti. Kompiuterinis virusas yra kenkėjiškų programų tipas, turintis išskirtinę savybę, kuri turi užkrėsti kitus failus ir programas, kad galėtų veikti, ir tai daro turėdama galimybę nukopijuoti save.

Virusai gali būti perduodami per vidinius tinklus, internetą arba USB laikmeną. Dėl to kompiuterinius virusus ypač sunku pašalinti. Jeigu virusas yra jusų USB laikmenoje, sutvarkius kompiuterį ir įdėjus USB laikmeną, kompiuteris vėl užkrečiamas.

Kenkėjiška programinė įranga yra programavimas, skirtas sutrikdyti arba uždrausti veikimą, rinkti informaciją arba gauti prieigą prie sistemos išteklių. Kenkėjiškos programos apima visų tipų kenkėjišką programinę įrangą ir, be kompiuterių virusų, yra kirminų, Trojos arklių, išpirkos reikalaujančių programų, šnipinėjimo programų ir daugelio kitų. Dėl šios priežasties daugelis antivirusinių programų negali aptikti ir pašalinti visų kenkėjiškų programų.

Neleisti kompiuterių virusams užkrėsti jūsų įrenginių – tai geriausia kibernetinio saugumo praktika, kuri taip pat gali užtikrinti, kad esate tinkamai apsaugoti ir nuo kitų tipų kenkėjiškų programų. Yra keli patarimai, kaip galima apsaugoti kompiuterį nuo virusų:

  1. Nuolat atnaujinkite kompiuterį
  2. Nenaudokite Internet Explorer naršyklės
  3. Sukurkite atsarginę kompiuterio kopiją
  4. Įdiekite antivirusinę programą

Patikima įranga kompiuteriui gali apsaugoti kompiuterį nuo kenkėjiškų programų bei virusų.