Vandens filtrai namui
Namai

Ką daryti, jei namuose naudojame kietą vandenį

Pakankamai dažnai žmonės, kurių namuose vanduo būna kietas, į tai numoja ranka. Taip pat ne ką rečiau žmonės apskritai nė nenumano, kad jų kasdien naudojamas vanduo yra kietas. Ir tam yra ne viena priežastis, tačiau viena dažniausių yra paprasčiausias nežinojimas. Ne kiekvienas žmogus yra linkęs domėtis įvairiais buitiniais klausimais ir sprendimais, kurie galėtų pagerinti kasdienio gyvenimo kokybę. Kaip bebūtų, jei namuose naudojamas kietas vanduo, paprastai neišvengiamai tenka susidurti su gausybe įvairių nepatogumų.

Žinoma, galbūt jūs buvote iki šiol ne vieną kartą girdėję, kad kietas vanduo niekaip nekenkia jūsų sveikatai – ir nors tai tiesa, tai tikrai nereiškia, jog kietas vanduo negali pabloginti mūsų gyvenimo kokybės ar netgi padidinti mūsų patiriamų finansinių išlaidų. Klausiate, kaipgi kietas vanduo galėtų būti su visu tuo susijęs? Jei taip, skubame jums pateikti ne vieną naudingą detalę, kuri turėtų paskatinti jus išspręsti kieto vandens problemą.

Atlikite vandens tyrimus

Pirmasis žingsnis, kurį būtų naudinga atlikti kiekvieno būsto savininkui – tai vandens tyrimai. Be abejo, paprastai apie tai mes nesusimąstome ir tiesiog naudojame tokį vandenį, koks atiteka į mūsų namus. Tačiau nors kietas vanduo ir nėra kenksmingas mūsų sveikatai, visuomet verta atlikti vandens tyrimus, jų pagalba sužinant, kokių medžiagų iš tikrųjų yra mūsų naudojamame vandenyje ir koks yra jų kiekis.

Supraskite, kaip kietas vanduo gali pakenkti

Taigi, turbūt jūs vis dar abejojate, kad jums reikėtų imtis spręsti kieto vandens problemą, nes jo naudojimo atveju jūs neįžvelgiate jokių minusų? Tuomet turėtumėte suprasti, kad dėl kieto vandens formuojasi kalkės.

Jei naudojate kietą vandenį, neabejotinai kalkes jau buvote spėję pastebėti. Jos formuojasi tiek jūsų kasdien naudojamame arbatinuke, tiek ir įvairiuose buitinės technikos prietaisuose (pvz., skalbimo mašinoje, indaplovėje ir kt.), vonioje ir kitose vietose, kurios turi sąlytį su vandeniu. Dėl kalkių susidarymo gali pablogėti tokių prietaisų veikimas ir padidėti vandens bei elektros sąnaudos. Be to, dėl kalkių sankaupų galiausiai buitinės technikos prietaisai gali apskritai sugesti.

Žinoma, kalkės neigiamai veikia ir santechnikos vamzdžius, kuriais teka vanduo. Kadangi kalkės formuojasi ir vamzdžiuose, galiausiai jais vandeniui gali būti sunkiau pratekėti, dėl ko gali tekti reguliariai kviesti santechniką ar netgi galiausiai keisti vamzdžius, nes staiga susidursite su vandens pratekėjimu.

Taip pat svarbu pabrėžti, jog dėl kieto vandens būna sudėtingiau skalbti drabužius, plauti įvairius paviršius naudojant buitinės chemijos priemones, plautis rankas ir praustis vonioje. Kietas vanduo nulemia didesnę buitinės chemijos ir prausimosi priemonių išeigą, o tai reiškia, kad padidėja ir patiriamos išlaidos.

Tuo tarpu, jei kalbėtume apie mūsų sveikatą, kietas vanduo gali pakenkti mūsų plaukams ir odai. Kai kurie žmonės, kurie savo namuose naudoja kietą vandenį, teigia susiduriantys su įvairiomis odos alerginėmis reakcijomis, o nemenka dalis žmonių kenčia ir nuo odos bei plaukų išsausėjimo. Taigi, akivaizdu, kad kietas vanduo kenkia mūsų gyvenimo kokybei ir mes tikrai to neturėtume ignoruoti.

Pasinaudokite vandens filtrais namui

Laimei, kieto vandens problemą gali padėti išspręsti vandens filtrai namui. Plačiau apie juos galite skaityti https://www.pureaquafilter.lt/vandens-filtrai-namui/ tinklalapyje. Jei namuose vanduo yra kietas, tuomet rekomenduojama pasirinkti ir sumontuoti vandens minkštinimo filtrą, kuris padeda iš vandens pašalinti jo kietumą nulemiančias medžiagas. Kadangi vandens minkštinimo filtrų pasirinkimas yra didelis, dėl jūsų namams tinkamiausio vandens filtro modelio vertėtų pasitarti su šios srities profesionalais.