IT,  Prekės ir paslaugos

Interneto apsauga

interneto apsaugaŠiuolaikinis žmogus vis daugiau laiko praleidžia su išmaniosiomis technologijomis, patikėdamas joms didelius kiekius asmeninės informacijos. Dėl šios priežasties itin svarbu rūpintis išmaniuosius įrenginius  pasiekiančios informacijos saugumu ir apskritai interneto apsauga. Malonu apsisaugoti ir nuo nepageidaujamos informacijos, pavyzdžiui naršyklės lange vis pasirodančių reklamų. Todėl itin pravartu pasidomėti įvairiomis antivirusinėmis, blokuojančiomis ir filtruojančiomis programomis.

Saugotis paprastai tenka nuo kenkėjiškų svetainių ar programų, kurios gali turėti paslėptus virusus arba „Trojos arklius“), galinčius pakenkti įrenginiui arba be sutikimo naudoti jame esančią informaciją, svetainių „apsimetėlių“ (netikri banko puslapiai, elektroninės parduotuvės), neaiškių, nemokamų, nepatikimų programų, programų, kurios gali periimti pavyzdžiui mobiliojo telefono ar kompiuterio valdymą, ir naudoti tai kitų interneto vartotojų atakoms, nežinant įrenginio savininkui.

Neturint tinkamos antivirusinės programos rizikuojama kompiuterio saugumu. Nemažai patikimų antivirusinių programų yra nemokamos. Svarbu nepamiršti laiku jų atnaujinti. Vis dėlto, jei nutiko taip, kad kompiuteris buvo užkrėstas, gali padėti pakraunamas antivirusinis CD arba USB, kuris yra paleidžiamas dar neužsikrovus operacinei sistemai ir gali surasti ir pašalinti net ir labai klastingus virusus.

Nuolatinis interneto naudojimas, nemokamų programų įrašinėjimas gali lemti ir  nepageidaujamų reklaminės „adware“ ar šnipinėjimo programinės įranga „malware“ įrašymą. Jų antivirusinės programos gali ir nepastebėti, tad pravartu turėti programinę įrangą, tikrinančią ir šalinančią kenkėjiškas programas.

Dar viena apsauginė priemonė – užkarda. Tai tarsi buferis tarp kompiuterio ir interneto. Paprastai„Windows“ ir „Mac OS“ operacinės sistemos iš karto įdiegiamos kartu su geromis užkardomis. Ši priemonė riboja ir įeinančią, ir išeinančią informaciją, saugo kompiuterį nuo įsibrovėlių. Užkarda negali neleisti parsisiųsti šnipinėjimo programinės įrangos, bet gali įspėti, jei programa be leidimo siunčia informaciją internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *