Verslas

Darbuotojų motyvacijos didinimui skirti sprendimai

Labai motyvuotus darbuotojus lengva pastebėti. Jie viršija savo tikslus, yra pozityviai nusiteikę, generuoja stiprias idėjas, remia savo kolegas ir eina aukščiau ir toliau. Todėl nenuostabu, kad tiek daug vadovų nori suprasti, kaip motyvuoti darbuotojus ilgam laikui. Šie darbdaviai supranta, kad gerai motyvuoti darbuotojai teikia keletą privalumų. Jie leidžia organizacijai pasiekti didesnį našumą, spręsti problemas ir diegti naujoves. Jie orientuojasi į klientus ir paprastai mažiau praleidžia darbą bei mažesnė jų kaita.

Tačiau norint pasiekti tokį darbo jėgos lygį, reikia ne tik pasiūlyti didelį atlyginimą. Žinoma, pinigai yra būtini mūsų pagrindiniams poreikiams patenkinti, tačiau kai šie poreikiai patenkinami, jie atlieka tik labai mažą vaidmenį darbuotojų motyvacijai. Galiausiai pinigai motyvuoja žmones tik tiek. Vietoj to iš tiesų motyvuoja veiksniai, kurie skatina mūsų vidines ambicijas, pavyzdžiui, naujų įgūdžių mokymasis, jausmas, kad esame vertinami, ir supratimas, kaip mūsų vaidmuo padeda organizacijai siekti jos tikslų.

Pasakykite „ačiū“

Darbuotojai nori žinoti, kad jie gerai atlieka savo darbą ir jų pastangos yra vertinamos. Pagyrimo žodžiai jums nieko nekainuoja, tačiau jie daro didžiulį poveikį motyvacijai. Pripažindami savo komandos indėlį taip pat padedate jiems jaustis labiau gerbiamiems, įsitraukusiems ir laimingesniems savo pareigose.

Keletas būdų tai padaryti – pasidalyti teigiamais klientų ar vidaus suinteresuotųjų šalių atsiliepimais, žodžiu pagirti už neseniai pasiektą sėkmę arba suteikti oficialų pripažinimą. Taip pat galite apsvarstyti kolegų pripažinimo programą, kuri gali būti ypač naudinga norint įvertinti tyliai pasiekusius asmenis. Darbuotojų intranetą arba organizacijos socialinės žiniasklaidos kanalus taip pat galima naudoti siekiant pripažinti darbuotojus, kurie nuveikia daugiau nei įprastai.

Informuokite apie bendrą vaizdą

Reguliariai informuodami darbuotojus apie bendrą organizacijos viziją, tikslus ir veiklos rezultatus, padedate išlaikyti jų įsitraukimą. Tai užtikrina, kad jie supranta, ko ir kodėl siekia jūsų organizacija, o tai lemia didesnį įsipareigojimą siekti šių tikslų. Žinoma, taip pat turėtumėte aiškiai išdėstyti savo lūkesčius, susijusius su jų vaidmeniu ir rezultatais, ir kartu nustatyti aiškius ir pasiekiamus tikslus bei uždavinius. Savo ruožtu tai leidžia jūsų darbuotojams vykdyti savo užduotis, nes jie supranta, koks yra jų darbo tikslas ir kaip jų asmeninės pareigos įsilieja į bendrą vaizdą.

Dovanos darbuotojams

Motyvaciją darbovietėje taip pat gali padidinti ir dovanos darbuotojams. Jas galima dovanoti kaip paskatinimą ir padėką už puikiai atliktus darbus arba tiesiog tam tikrų švenčių ar progų metu. Tai gali būti tiek uzrasu knygutes su logotipu, tiek ir puodeliai bei kitos dovanos, kurios bus praktiškos ir kartu reprezentuojančios jūsų įmonę.