Prekės ir paslaugos

Būdai, kaip sunaikinti kelmą

Nupjovus medį – lieka kelmas. Tai labiausiai „užsispyrusi“ medžio dalis, kurią iš ties sudėtinga sunaikinti. Tačiau tą daryti būtina ir tam yra ne viena priežastis. Kelmas užima vietą, neatrodo estetiškai, už jo galima užkliūti ir pavirsti, jis gali pritraukti kenkėjų, atsirasti grybelis, o tai jau pavojinga ne tik šalimais esantiems sveikiems augalams, bet ir naminiams gyvūnams bei vaikams. Todėl neturėtų kilti klausimo, ar reikia naikinti kelmą. Reikia! Klausimas tik kaip?

Kelmų naikinimas yra įmanomas, jei žinoma kaip elgtis. Dalinamės keliais būdais kaip tai padaryti.

Jei nuspręsite patys pašalinti medžio kelmą, yra įvairių sėkmingų ir patikrintų būdų, kuriais galite jį pašalinti.

Iškaskite kelmą

Iškaskite jį – atlaisvinkite dirvą aplink kelmo pagrindą, naudodami kirtiklį. Toliau kaskite žemiau kelmo pagrindo, kol atidengsite šaknų sistemą. Supjaustykite šaknis į lengvai atskiriamus gabalus, naudodami pjūklą. Ištraukite juos iš žemės ir sumeskite į krūvą. Likusias įterptas šaknis pašalinkite laužtuvu. Nedvejodami nupjaukite kuo daugiau šaknų, kad jas būtų lengviau ištraukti. Tęskite, kol bus išvalyta didžioji šaknų sistemos dalis.

Pašalinus didžiąją dalį šaknų, kelmą turėtumėte lengvai išjudinti. Kastuvu kaskite po kelmu ir, jei reikia, nupjaukite likusias šaknis. Išėmę kelmą, skylę užpildykite pjuvenomis arba priemoliu, kad nesusmuktų žemė ir jūsų kieme neliktų didelis įdubimas.

Naudokite cheminę kelmų šalinimo priemonę

Naudokite didelius grąžtus ar kitas priemones, kad galėtumėte išgręžti keletą tolygiai išdėstytų skylių kelmo viršuje. Užpilkite specialią tam skirtą cheminę medžiagą ant viršaus ir leiskite kelmui sugerti medžiagą. Kol nepašalinsite kelmo, būtinai laikykite savo vaikus ar naminius gyvūnus toliau nuo kelmo, kad išvengtumėte kenksmingų cheminių medžiagų poveikio. Kai kelmo naikinimo priemonė susigers į kelmą, mediena ilgainiui suminkštės ir supūs. Procesas gali užtrukti, tačiau duoda rezultatą.

Kelmų frezavimas

Medžio kelmų naikinimas frezavimu (giluminis augmenijos šalinimas) yra vienas iš efektyviausių būdų užtikrinti kelmo pašalinimą. Tam naudojama kelmų šlifavimo mašina, kuri sunaikina kelmą ir jo šaknų sistemą. Ji skirtas sumalti medžiagą, šiuo atveju kelmą,  iki maždaug pėdos gylio po žeme. Šiuos darbus atlieka specialistai.