Sveikata, grožis

Aromaterapija ir jos taikymo metu naudojami eteriniai aliejai

Aromaterapija

Kai kuriems žmonėms iki šiol aromaterapija skamba labai mistiškai ir paslaptingai. Tačiau iš tiesų aromaterapijos atveju nėra nieko neįprasto. Tai yra natūralus, nekenksmingas ir labai sveikas būdas, skirtas mūsų sveikatos stiprinimui, psichologinei pusiausvyrai, įvairių ligų šalinimui ir prevencijai. Aromaterapijos panaudojimo būdų yra daugybė, o eterinių aliejų pasirinkimas yra begalinis. Todėl verta įvardinti bent keletą svarbių aromaterapijos privalumų, kuriais naudinga pasinaudoti.

  • Padeda labai efektyviai atsipalaiduoti: nemaža dalis šiuolaikinių žmonių, kurie patiria didelę įtampą ir juos lydi nuolatinis nerimas, reguliariai vartoja įvairius vaistus, kurie veikia jų psichologinę būseną. Tačiau puikiai suprantama, kad tai anaiptol nėra tinkamas pasirinkimas. Tokie vaistai gali turėti neigiamą poveikį mūsų organizmui, todėl kur kas saugiau ir efektyviau naudoti eterinius aliejus, padedančius nusiraminti, numalšinti jaučiamą stresą ir atsipalaiduoti. Egzistuoja ne vienas eterinis aliejus (pvz., levandų, ramunėlių eteriniai aliejai ir kt.), kuris dažnai taikomas įvairioms psichologinėms problemoms spręsti.
  • Miego kokybės gerinimas: stresas, įtampa ir nerimas yra vieni iš pagrindinių neigiamų veiksnių, kurie nulemia prastą miego kokybę. Jei mes dažnai neišsimiegame, jaučiamės nepailsėję ir būname išsekę. Tai tiesiogiai veikia ir mūsų bendrą sveikatą. Žmonės, kurie kenčia nuo nemigos, dažnai susiduria su įvairiomis širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, nukenčia ir jų produktyvumas. Taigi, tokiais atvejais labai praverčia levandų, ramunėlių, rožių, vetiverų ir kvapiųjų kanangų eteriniai aliejai.
  • Gydo kvėpavimo takų problemas: kai kurie eteriniai aliejai pasižymi stipriomis antiseptinėmis savybėmis, padedančiomis iš oro pašalinti bakterijas, grybelį ir dulkes, galinčias sukelti įvairias kvėpavimų takų problemas. Sprendžiant minėtą klausimą labai praverčia citrusiniai eteriniai aliejai. Be to, tokie eteriniai aliejai sustiprina ir mūsų imuninę sistemą, pašalina jaučiamą blogumą, sumažina stresą ir atkuria homeostatinį balansą.
  • Gerina odos ir plaukų būklę: tam tikri eteriniai aliejai gali padėti sprendžiant aknės problemą, taip pat sustiprinti plaukus, išvengiant plaukų galiukų skylinėjimo, sumažinti celiulitą, pašalinti odos niežėjimą ir kojų nagų grybelį, taip pat – pagreitinti žaizdų gijimą, sumažinti uždegimus, sukeltus vabzdžių įkandimų, įdrėskimų ir kt.
  • Mažina skausmą ir uždegimą: aromaterapija labai efektyviai gelbėja sprendžiant raumenų ir sąnarių skausmus. Be to, pasitelkus atitinkamus eterinius aliejus galima sumažinti ir galvos skausmą bei vidinių audinių uždegimus. Dažnai eteriniai aliejai pasitelkiami mažinant artrito sukeliamus skausmus. Kaip bebūtų, aromaterapija ir joje naudojami eteriniai aliejai gali būti pritaikomi bene bet kokio skausmo mažinimui.