Namai

Ar dujinis katilas ekonomiškas šildymo sprendimas?

Dujiniai katilai yra populiarūs šildymo įrenginiai, o jų gamybos technologijos ir toliau tobulėja, todėl rinkoje nuolat atsiranda naujų technologijų katilų. Namo šildymo sistema visų pirma turėtų būti pritaikyta prie pastato šilumos poreikio, kad pasirinktas šildymo įrenginys būtų ekonomiškas sprendimas.

Dujinis šildymas itin populiarėja. Jo privalumas yra naudojimo patogumas – sistemai beveik nereikia priežiūros. Kuras be mūsų prisidėjimo teka į šildymo įrenginį, kurį jums tereikia paleisti ir užprogramuoti.

Katilai gali būti montuojami specialiai tam skirtose patalpose, t.y. katilinėse, arba bet kurioje kitoje patalpoje. Tai gana kompaktiško dizaino įrenginiai, todėl puikiai tinka net prie baldų. Sieniniai modeliai sutaupo daug vietos mažuose namuose ir butuose. Kita vertus, stovintys katilai užima daugiau vietos, tačiau yra labai patvarūs.

Tradiciniai ir kondensaciniai katilai atrodo vienodai ir atlieka tas pačias funkcijas. Vienintelis skirtumas yra efektyvumas, kuris reiškia degalų sąnaudas. Kondensaciniai katilai yra brangesni, tačiau sunaudoja mažiau kuro. Taip yra dėl išmetamųjų dujų kurios, grįždamos iš įrenginio, šildo vandenį šilumokaityje. Kondensaciniai katilai visada turi uždarą degimo kamerą, o tradiciniai modeliai dažniausiai būna su atvira degimo kamera.

Didžiausias privalumas šildant namą dujiniu katilu pirmiausia yra praktiškumas ir komfortas susijęs su prietaisų veikimu, automatizavimas ir galimybė programuoti temperatūrą kiekviename kambaryje. Visos sistemos valdymas yra itin intuityvus.

Šiuolaikiniai dujiniai kondensaciniai katilai eksploatacijos metu neskleidžia jokių nemalonių kvapų, dulkių ir juodų suodžių, tai draugiškas sprendimas tiek jums, tiek aplinkai.

Tinkamo įrenginio pasirinkimas gali tapti tikru iššūkiu, jei patys nenusimanome apie šildymo įrenginius. Priimant sprendimą verta pasitelkti specialisto pagalbą, kad centrinio šildymo įrengimas ar grindinis šildymas veiktų tinkamai, efektyviai ir be rūpesčių. Namų projektai yra skirtingi, todėl, nebūtinai kas tinka kaimynui atitiks jūsų poreikius.