Fotografija turi labai seną ir neabejotinai turtingą istoriją. Tačiau nors mes bene kasdien savo išmaniuoju telefonu ar profesionaliais fotoaparatais padarome daugybę nuotraukų, anaiptol ne kiekvienas žinome pakankamai įdomių fotografijos pasaulio faktų. Todėl Fotopriedai.lt pateikia keletą galbūt daugeliui iš jūsų niekuomet iki šiol negirdėtų įdomių detalių.
Anuomet niekas nesišypsodavo nuotraukose
Žvelgdami į XIX a. nuotraukas matome kai ką neįprasto, tačiau ne visuomet suprantame, kas tai. Taigi, ar kada nors pastebėjote, kad minėto meto nuotraukose niekas nesišypso? Tiesa, kad anuomet žmonės nesišypsojo ir dėl to, jog fotografavimo procesas būdavo labai ilgas ir varginantis. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis. Žmonės taip pat nuotraukose nesišypsojo ir todėl, kad jie dėvėdavo nugaros petnešas, kurios padėdavo jiems išbūti visiškai lygioje ir nejudančioje padėtyje. Todėl nenuostabu, kad tokioje padėtyje esantis žmogus mažiausiai norėtų pagalvoti apie plačią šypseną.
Pirmasis nuotraukų negatyvas
Pirmasis nuotraukų negatyvas buvo sukurtas beveik prieš 200 metų. Šio pirmojo negatyvo kūrėjas buvo Henris Foksas Talbotas. Visa tai mena 1839 m. Už šį išradimą jis buvo apdovanotas Rumfordo medaliu.
Piniginėje laikykite nuotrauką, jei nenorite jos prarasti
Skamba labai neįprastai, ar ne? Buvo atliktas labai įdomus ir neįprastas tyrimas, kurio metu tyrėjai specialiai pamėtė 240 piniginių, kuriose buvo paliktas savininko adresas. O visų įdomiausia yra tai, kad net 88% pamestų piniginių, kuriose buvo kūdikio nuotrauka, buvo sugrąžintos. Tuo tarpu 53% piniginių, kurias taip pat grąžino jas radę žmonės, turėjo nuotraukas su augintiniais. Ir tik 15% piniginių, kuriose apskritai nebuvo jokių nuotraukų, buvo grąžintos jas pametusiems žmonėms. Taigi, šio tyrimo rezultatai rodo, kad norint padidinti tikimybę atgauti savo pamestą piniginę, joje reikėtų laikyti nuotrauką (ir geriausia, jei ji būtų asmeniška).
Žmonės atrodo labiau patrauklūs grupinėse nuotraukose
Tai yra vadinama „palaikymo šokėjų efektu“. Pavadinimas pakankamai neįprastas, tačiau jis turi prasmės. Taigi, jei jūs iki šiol prastai jausdavotės vos tik pažvelgę į nuotraukas, kuriose jūs buvote įsiamžinę vieni, pats metas kitą kartą nusifotografuoti grupinėse nuotraukose. Galite būti tikri, kad tuomet nuotraukose atrodysite gerokai patraukliau.
Ar bandėte išryškinti filmo juostą kavoje?
Suprantama, kad jūs negalite filmo juostos kavos pagalba paversti spalvota, tačiau iš tikrųjų kavos pagalba jūs galite ją išryškinti paverčiant juodai balta. Tokiu atveju jums tereikia panaudoti kavą, vitaminą C ir skalbimo sodą.
XIX a. septintajame dešimtmetyje siautė fotografas „vaiduoklis“
Viljamas H. Mumleris išsiaiškino, kaip savo daromose nuotraukose būtų galima sukurti vaiduoklio vaizdą, todėl nusprendė, kad tokiu būdu jis galėtų apgaudinėti žmones. Tiesą sakant, tokiu būdu jis sugebėjo apgauti daugybę žmonių – ir vienas iš tokių žmonių netgi buvo Abraomo Linkolno žmona, kuri pas Mumlerį atėjo, kad nusifotografuotų su savo mirusiu vyru.
Pirmąją nuotrauką Mėnulyje padaręs fotoaparatas yra vis dar Mėnulyje
Turbūt kiekvienas iš jūsų esate matę pirmąją Mėnulyje padarytą nuotrauką? Tačiau ar žinojote, kad visi 12 „Hasselblad“ fotoaparatų, kurie „Apollo 11“ misijos metu buvo su Neilu Armstrongu, iki šiol vis dar yra Mėnulyje? Šiomis dienos tiek fotoaparatai, tiek ir akumuliatoriai fotoaparatams gali būti ypač nedideli ir kompaktiški. Tačiau tuo metu fotoaparatai buvo gerokai didesni ir sunkesni nei dabar. Taigi, kadangi astronautams reikėjo papildomos vietos uolienų pavyzdžiams, jie fotoaparatus nusprendė palikti.