Namai

Kokius namus renkasi lietuviai?

Kaminai

Turbūt visi esate girdėję lietuvių liaudies patarlę „Mano namas – mano tvirtovė“, ji atsirado dėl to, kad kiekvienam lietuviui tiesiog neįsivaizduojamas gyvenimas be nuosavo būsto. Nors jaunoji karta pradėjo daugiau keliauti ir pastebėjo, kad vakaruose tokio didžiolio noro turėti sau priklausantį butą ar namą tikrai nėra, bet tai tik labai nedidelia dalimi sumažino naujų butų ar namų paklausą.

Būtent dėl šios priežasties mes nutarėme pasidomėti, kokie gi namai visgi domina lietuvius šiandien? Visų pirma turbūt reikėtų paminėti, kad visos naujų individualių namų statybos, kurios yra registruojamos po šių metų sausio pirmos dienos, turi būti A+ energitinės klasės. Tai reiškia, kad žmonių gyvenimo kokybė naujai statomuose namuose bus žymiai geresnė. Žinoma, toks reikalavimas turi ir savų minusų, nes ankščiau žmonės dažnai rinkdavosi A ar netgi B+ energijos klasės namus, vien dėl tos priežasties, kad jų statyba yra žymiai pigesnė. Tuo tarpu dabar pigesnės alternatyos nebeliko ir savo namą besistatantiems žmonėms, tenka gerokai patuštinti pinigines.

Kita vertus, nors statybų metu piniginė ir ištuštėja, tačiau gyvenant tokiame name, ji nebetuštėja šildymo sezonu. Jei šaltą žiemą kaimynų kaminai (Kaminai24.lt) kiekvieną dieną parodo, kad namuose yra kurenama krosnis, tai A+ energetinės klasės name, kartais gali pakakti pakurti vos nedidelį židinuką ar įmesti malkų į krosnį kas antrą dieną. Taip yra dėl to, kad naujuose namuose viskas yra apgalvota itin puikiai. Juos šildo tiek pati saulė (nors žiemą saulės spindulių ir būna itin mažai). Tačiau dar svarbiau yra tai, kad itin gera šilumos izoliacija neleidžia šilumai iš namų išeiti itin ilgą laiką, todėl tikrai bus dienų, kai židinį savo namuose pasikursite ne todėl, kad jums norėsis šilumos, o tik dėl to, kad norėsite jaukiai su šeima ar draugais pasėdėti prie spragsinčios ugnies.

Žinoma, tiems, kurie vis dar nori pigesnio būsto, toks variantas yra – tiesiog reikia pirkti tuos namus, kurie jau yra pastatyti. Galima atrasti net dar prastesnės energetinio efektyvumo klasės namų, kurie bus itin pigūs.